Reklama

Niedziela Legnicka

Święto w Krzydłowicach

Niedziela 17 lipca, była dniem świątecznym dla mieszkańców Krzydłowic (filia parafii Gwizdanów). Obchodzono tego dnia odpust parafialny poświęcony patronce parafii św. Marii Magdalenie, a przybyły na uroczystość biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, pobłogosławił ostatnio wykonane prace przy tym kościele.

[ TEMATY ]

poświęcenie

remont

Krzydłowice

Gwizdanów

ks. Piotr Nowosielski

Biskup został powitany w bramie wiodącej na teren kościelny, przez proboszcza parafii ks. Tomasza Hęsia, w asyście miejscowych Strażaków, wraz z delegacją parafian i przybyłych gości.

Po przekroczeniu bramy, można zobaczyć odnowioną świątynię, przy której prace renowacyjne prowadzono w ciągu ostatnich lat.

W murach kościoła, powitali biskupa przedstawiciele parafii: Radny Marek Pakiet i Maryla Kuzbyt z Rady kościoła. - W naszej miejscowości mieszka tylko 390 osób. Krzydłowice, to jedyna miejscowość w gminie Grębocice, która przynależy do diecezji legnickiej. Tu bowiem graniczymy z diecezją zielonogórsko-gorzowską - mówili delegaci parafii - Dzisiejszy dzień, to nie tylko radość spotkania, ale również prośba, o błogosławieństwo wykonanych prac w naszym barokowym kościele, na przestrzeni ostatnich 3 lat. Ze wsparciem pana Wójta Gminy Grębocice, odtworzyliśmy bryłę kościoła, został zrobiony dach, późniejszy etap to kilka projektów konserwatorskich. Dzięki Gminie i fundacji KGHM, powstała nowa elewacja, renowacja stolarki, oczyszczenie piaskowca i sterczyn. To wielkie dzieło, z naszej strony było tylko związane zobowiązaniem odnośnie dokumentacji i inspektora nadzoru. Dzisiaj chcemy podziękować Panu Bogu za to, co się dokonało. A także za instytucje, za parafian, za wsparcie i prosimy o błogosławieństwo, bo dużo jeszcze przed nami. Biskupie Andrzeju, prosimy pobłogosław to dzieło i mieszkańcom Krzydłowic - prosili.

Reklama

Odpowiadając na prośbę mieszkańców, biskup Andrzej pobłogosławił wykonane prace związane z odnowieniem świątyni. O tych pracach pisaliśmy jesienią ubiegłego roku, kiedy odwiedzaliśmy to miejsce (Niedziela legnicka, nr 43/2021 z dn. 24 X 2021).


Więcej, wkrótce....

   

2022-07-19 01:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na chwałę Boga i dla uczczenia Maryi

Niedziela lubelska 43/2016, str. 1, 4-5

[ TEMATY ]

obraz

obraz

poświęcenie

Paweł Wysoki

Namaszczenie ołtarz

Namaszczenie ołtarz

Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, w którym po latach tułaczki schronienie znalazł łaskami słynący obraz Matki Bożej Latyczowskiej, został uroczyście poświęcony

Maryjna parafia, której sercem jest piękna świątynia wybudowana przy ul. Bursztynowej, położona jest w wyjątkowej części miasta. Przed niespełna 30 laty, na rozległych polach dzielnicy Czuby z milionową rzeszą wiernych spotkał się Jan Paweł II. Ojciec Święty powiedział wówczas: „Raduję się tym, że przybywa świątyń w diecezji lubelskiej i życzę wszystkim, ażeby Chrystus miał pośród was zawsze i wszędzie swój dach nad głową”. Dziś w miejscu sektorów dla wiernych, okalających papieski ołtarz przy kościele pw. Świętej Rodziny, znajduje się jedno z największych osiedli mieszkaniowych. Parafia „na Widoku” została powołana do istnienia w 1993 r. przez abp. Bolesława Pylaka. Budowa duchowej i materialnej wspólnoty, której trzonem był powstały 3 lata wcześniej samodzielny ośrodek duszpasterski, powierzona została dziś już nieżyjącemu ks. Lechowi Kunie. Po nim wiernym gromadzącym się w tymczasowej kaplicy przewodził ks. prał. Jan Kiełbasa.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Magdalena Pijewska

Bp Edward Dajczak

Bp Edward Dajczak

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Tym samym bp Edward Dajczak po ponad 15 latach posługi przechodzi na emeryturę, a nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim zostaje bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.

Decyzję papieża 2 lutego ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce. Informacja została podana do publicznej wiadomości w koszalińskiej katedrze po godz. 12.00.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski do osób konsekrowanych: Potrzebuje was Chrystus! Potrzebuje Kościół!

2023-02-02 12:19

[ TEMATY ]

prymas

archidiecezja.pl

„Nawet jeśli doświadczamy znużenia czy zwątpienia, jeszcze raz zaufajmy drodze Chrystusa, zaufajmy Jego wezwaniu” - mówił abp Wojciech Polak do osób konsekrowanych modlących się 2 lutego w katedrze gnieźnieńskiej. Tego dnia Kościół obchodzi Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego, w którym siostry, ojcowie i bracia zakonni odnawiają swoje śluby i przyrzeczenia zakonne.

„Cieszę się waszą obecnością, dziś, tutaj w naszej katedrze. Cieszę się ze spotkania z wami. Cieszę się i bardzo wam dziękuję, że przez swoje powołanie do życia radami ewangelicznymi jesteście w naszym świętowojciechowym Kościele świadkami spotkania. Dziękuję za świadectwo waszej wiary i miłości do Jezusa, ale także za świadectwo wiary i miłości do naszych sióstr i braci” - mówił do osób konsekrowanych abp Wojciech Polak przyznając, że jest to często miłość trudna i wymagająca, ale przecież jakże ważna i dziś tak bardzo w świecie potrzebna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję