Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Święci chronią rolników

Od wielu lat święcą pola i oddają się opiece świętych, prosząc o łaski dla rolników.

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio w Szydłowie-Kolonii poświęcono kapliczkę św. Rocha. Parafianie od wielu lat święcą pola i modlą się o Boże błogosławieństwo szczególnie na czas żniw. Wierzą, że patroni, za których wstawiennictwem proszą o wszelkie łaski, mogą ochronić ich przed wszelkimi niebezpieczeństwami. W minionym roku postawili kapliczkę św. Krzysztofa przy drodze wojewódzkiej nr 473 w Szydłowie, aby również kierowcy pamiętali o swoim patronie. – Co roku modlimy się za rolników przy „kopcach”, które znajdują się przy poszczególnych polach. Żeby wyszczególnić te miejsca, miałem pomysł, aby postawić kapliczkę. Parafianie wybrali świętego Rocha, ponieważ jest on patronem rolników, a także patronem zarazy. Cieszę się, że moi parafianie angażują się w życie Kościoła, że mimo wszelkich podziałów czy kłótni możemy jednoczyć się choćby na modlitwie przy przydrożnej kapliczce i prosić o wszelkie łaski – podkreśla ks. Maciej Paramuszczak, proboszcz.

Kapliczkę ufundowała rodzina z parafii wraz z księdzem proboszczem. 

2022-07-20 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź – Rogów: Turnus rehabilitacyjny dla najbardziej potrzebujących

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Archiwum Fundacji Krwinka

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” już od siedemnastu lat organizuje turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, pozwalając zapomnieć o trudach codziennego leczenia i nawiązać nowe przyjaźnie wszystkim uczestnikom.

CZYTAJ DALEJ

Zgłębiają liturgię

2023-02-05 08:23

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

KODAL

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii

Łagów Lubuski

Katarzyna Krawcewicz

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie prowadziła w Łagowie w dniach 30 stycznia – 5 lutego rekolekcje specjalistyczne dla młodzieży.

KODAL, czyli Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii, w tym roku przebiegał pod hasłem Desiderio Desideravi. Jest to tytuł ogłoszonego przez papieża Franciszka listu apostolskiego o liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: kapłaństwo ks. Stanisława Pamuły było kapłaństwem wewnętrznie scalonym

2023-02-05 22:35

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

WMSD

msza żałobna

ks. Stanisław Pamuła

Maciej Orman/Niedziela

– Do końca życia był duszpasterzem i nauczycielem odpowiedzialnych dróg wiary – powiedział abp Wacław Depo o śp. ks. dr. hab. Stanisławie Pamule, wieloletnim wicerektorze i profesorze częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie metropolita częstochowski przewodniczył 5 lutego Mszy św. żałobnej w jego intencji.

Eucharystię koncelebrowało wielu kapłanów archidiecezji częstochowskiej. W liturgii uczestniczyła również najbliższa rodzina zmarłego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję