Reklama

Niedziela Łódzka

Wolbórz: Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Archiwum

Od 15 lat Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej cieszy się zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz tych, którzy odwiedzają okolice Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego.

Inspiracją stały się koncerty organowe w parafiach, co skłoniło organizatorów do przygotowania muzycznego przedsięwzięcia mającego na celu nie tylko edukację muzyczną słuchaczy ale przede wszystkim stworzyło możliwość rozwoju kulturalnego.

Udział w koncertach jest bezpłatny.. Dla okolicznych mieszkańców jest to już pewnego rodzaju tradycja, a dla turystów - dodatkowa atrakcja i szansa wysłuchania na żywo wielu znanych postaci ze świata muzyki i teatru. W koncertach występowali m.in.: Konstanty Andrzej Kulka, Wiesław Ochman, Jerzy Zelnik, Krzysztof Globisz, Olgierd Łukaszewicz, śp. Jerzy Trela i wiele innych popularnych, wybitnych nazwisk. Każdej edycji festiwalu przyświeca konkretna tematyka.

24 lipca o godz. 19. odbędzie się koncert pod hasłem: “Podaj rękę Ukrainie”, następnie 14 sierpnia muzycy zaprezentują oratorium pt. ”Ojczyzną moja jest Bóg”. Festiwal zwieńczony zostanie koncertem „Antonio Vivaldi- Cztery Pory Roku” 28 sierpnia o godz. 19. Miejscem, w którym odbywa się festiwal jest kościół pw. św. Mikołaja w Wolborzu. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Wolborskiego Centrum Kultury oraz parafii.

2022-07-21 09:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piotrków Trybunalski: Wsparli budowę świątyni na Białorusi

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Parafię pw. św. Jakuba, czyli piotrkowska Farę oraz parafię pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w ostatnich dniach odwiedzili kapłani z Białorusi. W czasie liturgii dzielili się oni z wiernymi sytuacją Kościoła na Białorusi. Ks. bp Kazimierz Wielikosielec – dominikanin, wspominał o swojej drodze do kapłaństwa i o tym jak to, dzięki żonie byłego prezydenta ZSRR pani Raisie Gorbaczow, dostał po czterech latach zgodę od urzędnika ds. wyznań na wstąpienie do Seminarium Duchowego w Rydze.

CZYTAJ DALEJ

Kinszasa: papież spotkał się z ofiarami przemocy w Demokratycznej Republice Konga

2023-02-01 17:27

[ TEMATY ]

pielgrzymka

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Przebywający w Kinszasie papież Franciszek spotkał się z ofiarami przemocy we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Trwają tam walki rebeliantów z armią tego kraju, powodując niewysłowione cierpienia tamtejszej ludności. Ojciec Święty wezwał ofiary do przebaczenia tym, którzy przybijają je do krzyża, co – jak zaznaczył – nie wyklucza ich ukarania, lecz oznacza rozbrojenie własnego serca, odrzucenie nienawiści i otwarcie drogi do pojednania.

Wstrząsające świadectwa doznanych okrucieństw złożyły ofiary wojny z Butembe Beni, z Gomy, z Bunii oraz z Bukavu i Uviry. Mówiły o zabijaniu najbliższych na ich oczach, o obcinaniu rąk, o gwałceniu kobiet, zamienianiu ich w niewolnice seksualne, zmuszane także do kanibalizmu. Dziękowały też za pomoc, jakiej doświadczyły ze strony Kościoła w powrocie do normalnego życia. Pod krzyżem Chrystusa składały narzędzia zbrodni: maczety, lance, noże, młotki, matę, na której dokonywano gwałtów, mundur rebelianckiego żołnierza, którego widok wciąż budzi ich lęk. Modliły się o przebaczenie oprawcom i prosiły Boga o wybaczenie początkowej nienawiści wobec nich. Papież błogosławił te osoby, brał za ręce lub kikuty rąk, ocierał łzy.

CZYTAJ DALEJ

Kuria koszalińsko-kołobrzeska wydała komunikat o objęciu diecezji przez bp. Zielińskiego

2023-02-02 14:04

[ TEMATY ]

Koszalin

Adam Szewczyk

Bp Zbigniew Zieliński

Bp Zbigniew Zieliński

Komunikat o objęciu diecezji przez bp. Zbigniewa Zielińskiego wydała kuria koszalińsko - kołobrzeska. Komunikat podpisany został przez wikariusza generalnego bp. Krzysztofa Zadarkę oraz kanclerza ks. Wacława Łukasza.

Podajemy treść komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję