Reklama

Niedziela Łódzka

Bełchatów: Młodzi muzycy na letniej scenie

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Anna Frysz

Już dziś na Placu Narutowicza w Bełchatowie można będzie posłuchać znanych piosenek w wykonaniu solistów, zespołów i instrumentalistów. Po raz drugi w tym roku na scenie „Letnich koncertów ze stypendystami” zaprezentują się utalentowani muzycznie bełchatowianie. - Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę „Letnich koncertów ze stypendystami”. Czeka na nas niedzielne popołudnie z bardzo zdolnymi, utalentowanymi bełchatowianami. Warto zajrzeć na plac Narutowicza i posłuchać tych młodych artystów, którzy będą się prezentować na letniej scenie Miejskiego Centrum Kultury – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bełchatowa.

Repertuar, jaki zaprezentują miejscy stypendyści, będzie różnorodny. Usłyszymy zarówno te najnowsze przebije, m.in. Darii Zawiałow, Ralpha Kaminskiego, Dawida Podsiałdo czy Sanah, ale też hity minionych lat np. Marka Grechuty, Maanamu czy Edyty Geppert. Na scenie 24 lipca zaprezentują się m.in.: Amelia Bieniecka, Małgorzata Czapla, Lena Danielczyk, Liliana Kopala, Tatiana Kopala, Martyna Kruk, Zuzanna Rychlik, Gabriela Zatorska, Michalina Wojdala oraz zespół A’vista w składzie: Karolina Stępień, Natalia Łukasińska Aleksandra Wyczachowska, Zuzanna Grzejszczak, Gabriela Zatorska.

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji „Letnich koncertów ze stypendystami” na placu Narutowicza odbyła się w niedzielę 17 lipca. Młodzi muzycy zaprezentowali współczesne utwory m.in. Ralpha Kaminskiego i zespołu Enej, ale przypomnieli także piosenki Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Krystyny Prońko czy Maryli Rodowicz. Honorowy patronat nad „Letnią sceną ze stypendystami” objęła Prezydent Miasta Bełchatów Mariola Czechowska.

Początek drugiej odsłony „Letnich koncertów ze stypendystami” o godzinie 18.30 na Placu Narutowicza.

2022-07-24 11:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 18-lecie konsekracji świątyni Matki Boskiej Fatimskiej

Uroczystej mszy świętej w czwartek 13 października o godzinie 18.30 przewodniczyć będzie ks. Robert Arndt, jeden z pierwszych wikariuszy parafii. Po mszy świętej odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, połączone z odmówieniem różańca i procesją fatimską.

Po wspólnej modlitwie ksiądz proboszcz Jan Czekalski wraz z wikariuszem Hieronimem Wróblewskim zapraszają wszystkich parafian i gości na świętowanie jubileuszu w ogrodzie parafialnym. - Oprócz modlitwy proponujemy po różańcu wspólne, radosne świętowanie – spotkanie przy ognisku. Tradycyjnie zatroszczymy się o kiełbaski i pieczywo, a pozostałe dodatki prosimy by przynieść do wspólnego ogniskowego stołu – zachęca ks. Jan Czekalski. Będzie to także okazja do wspomnień z minionych lat istnienia parafii i jej mieszkańców

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterstwo w cieniu skandali

Niedziela Ogólnopolska 21/2019, str. 30

[ TEMATY ]

Notatnik duszpasterski

Karol Porwich/Niedziela

Trwa dla ludzi Kościoła czas próby. Z czołówek gazet i z ekranów nie schodzi sprawa skandali i krytyki nacelowanej na wspólnotę Kościoła. Jedne zarzuty są słuszne i trzeba się za nie uderzyć w piersi, inne, bardzo czytelnie, mają jeden cel – osłabić Kościół, jego misję i nauczanie. Siłą rzeczy ma to ogromny wpływ na duszpasterstwo. Pewnie będziemy tego doświadczać w grupach liturgicznej służby ołtarza, w ruchach i stowarzyszeniach młodzieżowych, w duszpasterstwie dzieci oraz w liczbie i jakości powołań kapłańskich. Z pewnością podetnie to skrzydła wielu duszpasterzom – jeśli nie osłabi w gorliwości, to przysporzy lęku przed osądzeniem i reakcją mediów.

CZYTAJ DALEJ

Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?

2023-02-08 07:06

[ TEMATY ]

dialog międzyreligijny

Karol Porwich/Niedziela

Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję