Reklama

Kościół

Watykan: Ogłoszono program papieskiej podróży do Kazachstanu

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało program papieskiej podróży Kazachstanu w dniach 12-15 września b.r. Będzie to 38. podróż zagraniczna papieża Franciszka. Jedynym papieżem, który dotychczas złożył wizytę w Kazachstanie był w dniach 22-25 września 2001 roku św. Jan Paweł II.

[ TEMATY ]

Franciszek w Kazachstanie

Grzegorz Gałązka

Obecnie dziennikarze spekulują na temat ewentualnego spotkania Franciszka w mieście Nur-Sułtan z patriarchą Rosji i Wszechrusi Cyrylem, czego jednak nie ujęto w przedstawionym programie.

Wtorek 13 września 2022 r.

RZYM - NUR-SULTAN

07:15 Wylot samolotem z międzynarodowego lotniska Rzym/Fiumicino do Nur-Sułtan

Reklama

17:45 [13.45] Przylot na międzynarodowe lotnisko Nur-Sultan

17:45 [13.45] POWITANIE OFICJALNE

18:30 [14.30] CEREMONIA POWITALNA w Pałacu Prezydenckim w Nur-Sułtan

18:45 [14.45] WIZYTA KURTUAZYJNA U PREZYDENTA REPUBLIKI

19:30 [15.30] SPOTKANIE Z WŁADZAMI, SPOŁECZEŃSTWEM OBYWATELSKIM I KORPUSEM DYPLOMATYCZNYM w sali koncertowej Qazaq

Środa, 14 września 2022 r.

NUR-SULTAN

10:00 [06.00] CICHA MODLITWA PRZYWÓDCÓW RELIGIJNYCH. OTWARCIE I SESJA PLENARNA "VII KONGRESU PRZYWÓDCÓW RELIGII ŚWIATOWYCH I TRADYCYJNYCH" w "Pałacu Pokoju i Pojednania"

12:00 [08.00] PRYWATNE SPOTKANIA Z NIEKTÓRYMI PRZYWÓDCAMI RELIGIJNYMI w "Pałacu Pokoju i Pojednania". Przemówienie Ojca Świętego

16:45 [12.45] Msza Święta na Placu Expo, Homilia Ojca Świętego

Czwartek 15 września 2022 r.

NUR-SULTAN - RZYM

09:00 [05.00] SPOTKANIE PRYWATNE Z CZŁONKAMI TOWARZYSTWA JEZUSOWEGO w Nuncjaturze Apostolskiej

10:30 [08.30] SPOTKANIE Z BISKUPAMI, KAPŁANAMI, DIAKONAMI, OSOBAMI KONSEKROWANYMII, SEMINARZYSTAMI I PRACOWNIKAMI DUSZPASTERSKIMI w Katedrze Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Przemówienie Ojca Świętego

15:00 [11.00] ODCZYTANIE DEKLARACJI KOŃCOWEJ KONGRESU w "Pałacu Pokoju i pojednania”. Przemówienie Ojca Świętego

16:15 [12.15] UROCZYSTE POŻEGNANIE na Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Nur-Sultana

16:45 [14.45] Wylot samolotem z międzynarodowego lotniska Nur-Sultana do Rzymu

20:15 Przylot na międzynarodowe lotnisko Rzym/Fiumicino

2022-08-02 13:06

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kazachstan/ Papież: radykalizm i podżeganie do wojny nie mają nic wspólnego z duchem religii

"Ekstremizm, radykalizm, terroryzm i wszelkie podżeganie do nienawiści, wrogości, przemocy i wojny" nie mają "nic wspólnego z autentycznym duchem religijnym i muszą zostać odrzucone w najbardziej zdecydowany sposób i potępione" - oświadczył papież Franciszek w czwartek na zakończenie obrad VII Kongresu Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych w Kazachstanie.

W przemówieniu wygłoszonym w Pałacu Niepodległości w stolicy kraju Nur-Sułtanie papież podsumował dwudniowe obrady dodając, że odbyły się one w "trudnym momencie, nad którym ciąży oprócz pandemii bezsensowne szaleństwo wojny".

CZYTAJ DALEJ

Łzy św. Józefiny Bakhita

1 października 2000 r., w strugach deszczu, na Placu św. Piotra w Rzymie Jan Paweł II kanonizował sudańską dziewczynę.

Była niewolnicą. Zabrano jej wszystko. Cały dziecięcy świat. Zapomniała nawet swojego imienia, bo przeżycia związane z niewolą były silniejsze niż pamięć o sobie. "Bakhitą", tzn. "Szczęśliwą", nazwali ją łowcy niewolników. Aż do śmierci pamiętała ciężar łańcuchów na nogach. Dlaczego została nazwana "Szczęśliwą"? Może szczęściem okazało się dla niej to, że żyła w dobie, gdy kończył się czas czarnego niewolnictwa?

CZYTAJ DALEJ

Obradowała Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych

2023-02-08 16:48

[ TEMATY ]

misje

Papieskie Dzieła Misyjne

missio.org.pl

W Skorzeszycach odbyła się Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych. Do diecezji kieleckiej przyjechało 17 kapłanów z 16 diecezji, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, sekretarze poszczególnych Dzieł oraz dyrektor wydawnictwa Missio-Polonia. W najbliższym czasie powołana zostanie również fundacja „Na Krańce Świata”, która będzie służyć pozyskiwaniu projektów dla animacji misyjnej w PDM.

W poniedziałek Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej. Przybliżył on uczestnikom postać sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, byłego dyrektora PDM w diecezji kieleckiej, duszpasterza młodzieży i chorych, zaangażowanego w dzieło misyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję