Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: 2. Łódzki Kongres Świętej Faustyny

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Łódź jest dumna, że Sekretarka Bożego Miłosierdzia lata młodzieńcze spędziła w Łodzi i tutaj w łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki skrystalizowało się powołanie zakonne prostej dziewczyny z Głogowca.

W dniach 3 - 4 września odbędzie się 2. Łódzki Kongres Świętej Faustyny pod hasłem Apostołowie Miłosierdzia. Hasło nawiązuje do słów z Dzienniczka „Żądam od Ciebie uczynków miłosierdzia(…). Podaję Ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa. (Dz. 472) - Kongres będzie spotkaniem przedstawicieli parafii św. Faustyny i Miłosierdzia Bożego z całej Polski, oraz wszystkich, którym bliskie jest posłanie św. Faustyny. Chcemy przypomnieć, że Bóg wybrał Łódź na miejsce objawienia się Helenie Kowalskiej i przekazania Swojej woli powołania jej do życia konsekrowanego i świętości, że to w Łodzi padły słowa „Dokąd cię cierpiał będę i dokąd mnie zwodzić będziesz?".

Celem Kongresu jest przede wszystkim pokazanie miasta Łodzi jako miejsca, gdzie zaczęła się droga świętej Faustyny w Apostołowaniu Miłosierdzia. Ponadto chcemy, aby Kongres był miejscem wymiany doświadczeń dotyczących kultu Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny i realizacji misji bycia "Apostołami Bożego Miłosierdzia" – podkreślił ks. prał. Wiesław Potakowski proboszcz parafii św. Faustyny Kowalskiej. Trzeciego września planowane są trzy panele dyskusyjne - Miłosierny czyn, Miłosierne słowo, Miłosierna modlitwa - z udziałem zaproszonych gości. W Godzinie Miłosierdzia do świątyni zostaną wprowadzone relikwie bł. Michała Sopoćko, spowiednika i kierownika duchowego s. Faustyny.

Reklama

Czwartego września o godz. 12.30 na zakończenie Roku Jubileuszowego 25 – lecia parafii i 2. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki. Organizatorem Kongresu jest Rzymskokatolicka Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi, a współorganizatorem Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Kongres odbędzie się pod honorowym patronatem ks. abp Grzegorza Rysia i Przełożonej Generalnej ISMM s. Miriam Janiec. Osoby, które chcą wziąć udział w tym wydarzeniu, proszone są o nieodpłatną rejestrację do 1 września 2022 r. Zapisy i więcej informacji na stronie https://app.evenea.pl//event/faustyna-2kongres 

2022-08-08 13:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piotrków Trybunalski: 42. Męski Publiczny Różaniec

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim

Jak co miesiąc piotrkowianie spotkali się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólną modlitwę rozpoczęto od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła. Podczas przemarszu przez miasto rozważano tajemnice bolesne oraz śpiewano pieśni religijne. Na zakończenie o godz. 11:00 mężczyźni wzięli udział we wspólnotowej Mszy Świętej w kościele św. Jacka i św. Doroty.

CZYTAJ DALEJ

7 października: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

Episkopat News

Przypadające dziś, 7 października, wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej to dzień szczególny w powszechnym i polskim kalendarzu maryjnym.

Modlitwa różańcowa jak żadna inna obejmując cały świat katolicki wskazuje, że Maryja to Mater omnium, udzielająca się wszystkim we wszystkich potrzebach jako Pośredniczka prowadząca do Chrystusa. Różaniec stał się modlitwą powszechną, najdobitniejszym wyrazem czci i kultu maryjnego.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko łaski Bożej, Matko Nieskalana

2022-10-07 21:03

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

kmiragaya/fotolia.com

Gdy odmawiamy modlitwę zwaną Pozdrowieniem anielskim wypowiadamy słowa: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna…”. Co oznaczają te słowa?

WSPÓLNA MODLITWA
8 października

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję