Reklama

Niedziela Małopolska

Po wakacyjnej przerwie znowu wspierają misje!

Kolejna bocheńska zbiórka makulatury w ramach akcji „Makulatura na misje” odbędzie się w sobotę 3 września przy kościele św. Jana Nepomucena.

[ TEMATY ]

misje

Bochnia

#Tarnów

diecezja tarnowska

makulatura na misje

Siostry Najświętszej Duszy Chrystusa

Budynek szkoły i przedszkola

Budynek szkoły i przedszkola

„Makulatura na misje” to ogólnopolska inicjatywa mająca na celu wspieranie misjonarzy oraz osób, którym misjonarze posługują. Do udziału w kolejnej edycji dobroczynnej akcji zachęca Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Kolejna zbiórka makulatury odbędzie się w sobotę 3 września w godz. 7-16 przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Przynosząc zbędny papier, kartony można wesprzeć działalność sióstr pasjonistek, które obecnie pracują nad wyposażeniem Centrum Dziecka w Yaounde w stolicy Kamerunu.

Dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli poprzedni rok szkolny ukończyło ponad 300 uczniów, ale wiele dzieci wciąż czeka na przyjęcie do szkoły i przedszkola.

Reklama

Jak informuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni, istnieje możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Krzyżanowickiej 68 (przedłużenie ul. Wygoda) w Bochni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14.

– Każdy przekazany przez nas kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde stolicy Kamerunu. Pomóżmy dzieciom ulicy – apeluje p. Maria.

2022-08-25 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podwójny jubileusz w Uszwi

[ TEMATY ]

#Tarnów

Marek Białka

Od lewej : ks. Waldemar Wołek, ks. Łukasz Niepsój, ks. Władysław Górak

Od lewej : ks. Waldemar Wołek, ks. Łukasz Niepsój, ks. Władysław Górak

Tegoroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Floriana, patrona kościoła i parafii w Uszwi, miała wyjątkowy charakter. W czasie sumy odpustowej, której przewodniczył ks. dr Łukasz Niepsój, notariusz kurii diecezjalnej w Tarnowie, dwóch kapłanów świętowało swoje jubileusze kapłańskie.

- Chciałbym mieć 40 lat życia. Niestety, ale młodości nie da się zatrzymać. 40 lat kapłaństwa to też piękny wiek w służbie Bogu i Kościołowi – powiedział ze wzruszeniem ks. Władysław Górak, jeden z tegorocznych jubilatów pochodzących z Zawady Uszewskiej.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Papież: jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi

2023-02-07 15:01

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zapewnił, że jest całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii i modli się za ofiary. Wyraził pragnienie, by pomoc mogła wesprzeć wszystkich w tragedii. Słowa papieża zamieszczono we wtorek na jego profilu na Twitterze.

Na profilu Pontifex Watykan opublikował następujące słowa Franciszka: "Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii. Modlę się nadal za tych, którzy stracili życie, za rannych, za ich rodziny, oraz za ratowników".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję