Reklama

Niedziela Łódzka

Piotrków Trybunalski: 42. Męski Publiczny Różaniec

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim

Jak co miesiąc piotrkowianie spotkali się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólną modlitwę rozpoczęto od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła. Podczas przemarszu przez miasto rozważano tajemnice bolesne oraz śpiewano pieśni religijne. Na zakończenie o godz. 11:00 mężczyźni wzięli udział we wspólnotowej Mszy Świętej w kościele św. Jacka i św. Doroty.

Idea Męskiego Różańca jest ściśle związana z nabożeństwami pierwszych sobót miesiąca, mających na celu wynagradzanie Maryi zniewag przeciw Jej Niepokalanemu Sercu. Rozważania tajemnic różańcowych pozwalają nam pochylić się z refleksja nad jakością naszego życia jako mężów, ojców, synów, pracowników lub pracodawców. Jest to też rodzaj rachunku sumienia i sposobu na identyfikację własnych niedomagań oraz skuteczną walkę z nimi. Forma modlitwy w przestrzeni miejskiej jest również rodzajem świadectwa i dzieleniem się z innymi tym, co uważamy za bardzo ważne - wiarą, nadzieją i miłością. Spotykając się co miesiąc wypełniamy słowa Pana Jezusa, który niejednokrotnie nawoływał uczniów do dawania świadectwa i podejmowania misji. Zalecenia naszego Mistrza zapisane m.in. w piątym rozdziale Ewangelii wg. Świętego Mateusza, staramy się realizować nie tylko raz w miesiącu, lecz każdego dnia - w domu, pracy, szkole lub na uczelni. Zaś Maryja zawsze kieruje nasz wzrok na Jej Syna, mówiąc jak podczas wesela w Kanie - «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie» (J 2, 5).

Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się w pierwszą sobotę października. Już dziś zapraszamy.

2022-09-04 09:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: Mamy zaufanie do polskich żołnierzy

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Chcę powiedzieć wszystkim obecnym żołnierzom, że żadna najbardziej nowoczesna broń nie daje poczucia bezpieczeństwa, nie mamy w niej zaufania, mamy zaufanie do was. Mamy zaufanie do polskich żołnierzy – powiedział abp Ryś podczas Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

CZYTAJ DALEJ

Białorusini walczący pod Bachmutem dla Radia Swoboda: rosyjskie szturmy trwają tam przez 13 godzin bez przerwy

2023-01-26 17:06

[ TEMATY ]

Białorusini

rosyjska agresja na Ukrainę

PAP/SERGEY KOZLOV

Walki w pobliżu atakowanego przez rosyjskie wojska Bachmutu, na wschodzie Ukrainy, cechują się niesłychaną intensywnością; szturmy wroga trwają przez 13 godzin bez przerwy - przyznali w czwartek białoruscy ochotnicy z pułku im. Konstantego Kalinowskiego w rozmowie z Radiem Swoboda.

"Rosjanie nieustannie rzucają do walki kolejnych ludzi i sprzęt wojskowy. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś podobnego. (Wróg) ciągle przeprowadza rozpoznanie walką. Ludzie po prostu idą i strzelają, a w odpowiedzi otwiera się do nich ogień z artylerii, moździerzy - wszystkiego, co jest dostępne. (...) Rosyjskim żołnierzom do tego stopnia jest wszystko jedno, że nawet nie zabierają ciał (swoich poległych towarzyszy broni)" - opowiadali Białorusini walczący w szeregach ukraińskiej armii (https://tinyurl.com/452tvcrf).

CZYTAJ DALEJ

Paryż: ataki na trzy kościoły w ciągu tygodnia

2023-01-27 14:36

[ TEMATY ]

Francja

Adobe.Stock

W ciągu tygodnia w Paryżu doszło do ataków na trzy kościoły katolickie. Każdą ze świątyń próbowano podpalić. Najnowszym przykładem takich działań jest uszkodzenie ogniem lewej strony portalu kościoła św. Wawrzyńca w nocy z 24 na 25 stycznia. Sprawca tego czynu, 47-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji, który wezwał na miejsce straż pożarną.

Wcześniej, 17 i 22 stycznia dwukrotnie oblano łatwopalnym płynem drzwi kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję