Reklama

Aspekty

Świebodzin. Przygotowania do gali Lubuski Samarytanin

W Świebodzinie odbyło się wczoraj spotkanie przygotowawcze do uroczystej gali Lubuski Samarytanin.

[ TEMATY ]

Świebodzin

lubuski samarytanin

Ks. Tomasz Duszczak

Uczestnicy spotkania w Świebodzinie

Uczestnicy spotkania w Świebodzinie

Nagroda „Lubuski Samarytanin” jest nagrodą biskupa zielonogórsko-gorzowskiego ustanowioną na wniosek Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia. Głównym celem wyróżnienia „Lubuski Samarytanin” jest promocja oraz przybliżenie opinii społecznej osób i instytucji, które podejmują przykładną, oddaną, bezinteresowną i holistyczną służbę względem osób chorych, cierpiących, a także ich rodzin, oraz przyczyniają się poprzez swoją pracę do poprawy jakości opieki wobec osób chorych i cierpiących. Co roku nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

• lekarze, pielęgniarki, położne i inni pracownicy służby zdrowia;

• placówki medyczne, instytucje, stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz osób chorych i ich rodzin,

Reklama

• wolontariusze.

W spotkaniu w Świebodzinie uczestniczyli organizatorzy czwartej edycji: starosta świebodziński Zbigniew Szumski, burmistrz miasta Tomasz Sielicki, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie Wiesława Cieplicka, prezes Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie Elżbieta Kozak oraz diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia ks. Tomasz Duszczak. Tegoroczna czwarta edycja nagrody odbędzie się 18 października w Świebodzinie.


2022-09-06 09:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świebodzin: mijają dwa lata od poświęcenia figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

[ TEMATY ]

Świebodzin

Chrystus Król

BOŻENA SZTAJNER

W tym roku mijają dwa lata od poświęcenia stojącej na świebodzińskim wzgórzu figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a także cztery lata od ustanowienia sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Szacuje się, że dotychczas na świebodzińskie wzgórze przybyło już ponad 300 tys. osób. Bp Stefan Regmunt zaprasza diecezjan na uroczystości, które odbędą się 25 listopada.

CZYTAJ DALEJ

Osiem rad jak być szczęśliwym

2023-01-28 20:00

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie Słowa Bożego

Sr. Amata CSFN

Ewangelia: Mt 5, 1-12a

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Przyjdź, zobacz, zostań, jeżeli chcesz!

2023-01-28 13:25

Marzena Cyfert

Ks. Marek Chrzanowski

Ks. Marek Chrzanowski

Trwa spotkanie dla kobiet, zorganizowane przez Orioński Instytut Świecki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą w kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Marek Chrzanowski, kapłan, poeta, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Na spotkaniu obecne były członkinie Instytutu z Łodzi, Wrocławia i zaproszeni goście. W homilii ks. Chrzanowski zauważył, że są takie chwile i wydarzenia w naszym życiu, które są niepowtarzalne, a które Bóg daje nam po to, żebyśmy je głęboko przeżyli i żebyśmy potrafili w nich zobaczyć coś wyjątkowego; coś takiego, co pozostanie w sercach na długo, albo nawet na zawsze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję