Reklama

Kościół

"Koronka na ulicach miast" 28 września

Za pokój w Ukrainie, za "oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich" oraz "aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra" 28 września o godz. 15.00 będą się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego uczestnicy akcji modlitewnej "Koronka na ulicach miast".

Do włączenia się w akcję modlitewną "przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem" zachęca zespół ewangelizacyjny "Iskra Miłosierdzia Bożego", działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, którym opiekują się ojcowie jezuici.

Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy, aby z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata - przypominają koordynatorzy inicjatywy.

W tym roku uczestnicy akcji będą się modlić za kapłanów, aby wypełniali wolę Bożą przekazaną św. Faustynie i głosili Boże Miłosierdzie. Modlitwa przebiegnie także za "oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich", a także aby ci sami rządzący "sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich".

Podziel się cytatem

Reklama

Będzie to także modlitwa o pokój na Ukrainie i na całym świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów oraz "za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych".

"Zapraszamy do modlitwy wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego, tę cudowną modlitwę zdolną zmienić nie tylko Ciebie i mnie, ale świat cały" - apelują zespół "Iskra Miłosierdzia Bożego" z opiekunem duchowym o. Remigiuszem Recławem SJ.

Od 2 kwietnia 2021 r., w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, drogą internetową rozpoczął pielgrzymkę obraz Jezusa Miłosiernego. Koordynatorzy zachęcają, aby przynieść kopię tego obrazu ze sobą na uliczną modlitwę, aby przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie". Po modlitwie kapłani poświęcą te obrazy, aby stały się codziennym przedmiotem kultu w każdym domu.

Organizatorzy w danym miejscu proszeni są też o wcześniejsze powiadomienie odpowiednich organów publicznych o planowanej akcji.

Patronat honorowy nad akcją objął metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi zespół "Iskra Miłosierdzia Bożego" powstał w 2005 r., krótko po tym, jak patronką miasta została ogłoszona św. Faustyna Kowalska (z takim wnioskiem wystąpiła Rada Miasta, a zaaprobował go w 2005 r. papież Benedykt XVI, wydając stosowny dekret). Zaczynał od skromnych spotkań w parku „Wenecja” (dziś park Juliusza Słowackiego), gdzie miało miejsce miejsce pierwsze objawienie się Jezusa św. Faustynie.

Potem były też koncerty ewangelizacyjne głoszące Miłosierdzie Boże, a od 2007 także odmawianie Koronki na skrzyżowaniach ulic w Łodzi. Akcja bardzo szybko osiągnęła wymiar światowy, w 2009 r. przyłączyło się do niej ponad 50 miejscowości z Polski i kilkanaście ze wszystkich kontynentów.

Reklama

W ostatnich latach w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata oraz setek miast i miasteczek w Polsce. "Z roku na rok przybywa nas. Nie wiemy, ile czasu trzeba, by koronka ogarnęła cały świat, ale wiemy, że musimy stawić się tego dnia, by modlić się i zapraszać do modlitwy innych" - podkreślają koordynatorzy akcji.

Podziel się cytatem

Więcej informacji o akcji na stronie iskra.jezuici.pl

2022-09-08 13:07

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata. Iskra wyszła z Polski

[ TEMATY ]

Iskra Bożego miłosierdzia

Bożena Sztajner/Niedziela

W 173 miastach w Polsce oraz w 44 miejscach na całym świecie wierni odmówili dziś Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wydarzenie odbywa się co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Inicjatorem akcji jest łódzka wspólnota ewangelizacyjna „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Skrzyżowania ulic oraz place miast, miasteczek i wsi zamieniły się dziś o godz. 15.00 w miejsca modlitwy. Wierni z różańcem w ręku prosili Boga o miłosierdzie dla całej ludzkości. „Wierzymy, że 10 minut błagania do Boga może zmienić nasze rodziny, nasze miasta i cały świat” – podkreślili organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

„Czas na miłość” - Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

2023-02-07 10:41

[ TEMATY ]

małżeństwo

Adobe Stock

Jak co roku, od 7 do 14 lutego potrwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa pod hasłem „Czas na miłość”. W ramach obchodów odbędą się liczne konferencje, warsztaty oraz różnego rodzaju randki, przygotowane przez organizatorów inicjatywy – Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Poprzez stronę internetową wciąż można zapisać się na wydarzenia zorganizowane w wielu polskich miastach, a także online.

- Jestem terapeutą rodzinnym i na co dzień pracując z rodzinami, w swojej pracy widzę jak ważna jest relacja małżeńska dla całej rodziny, nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. Tydzień Małżeństwa ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest troska o małżeństwo, a co za tym idzie – rodzinę – powiedziała w rozmowie z KAI Lena Kozakowska, członkini Fundacji Tydzień Małżeństwa i Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, współorganizatorka Tygodnia Małżeństwa.

CZYTAJ DALEJ

MON: polscy medycy wojskowi są w Turcji

2023-02-09 07:18

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Wojskowi medycy z Polski są w Turcji, gdzie będą udzielać pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi - poinformował w czwartek rano na Twitterze resort obrony narodowej.

"Wojskowi medycy z Polski są już w Turcji. Jeszcze dziś rozpoczną swoją pracę i będą udzielać pomocy ofiarom trzęsienia ziemi. Na pokładach wojskowych samolotów do Turcji przetransportowany został niezbędny sprzęt medyczny do utworzenia szpitala polowego" - podało ministerstwo we wpisie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję