Reklama

Aspekty

Koronka na ulicach miast świata w Słubicach

Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach 28 września włączyła się w akcję "Koronka na ulicach miast świata".

Wydarzenie odbyło się tam po raz jedenasty i było połączone z kolejną rocznicą beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki.

2022-09-29 09:15

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Koronka na ulicach miast świata" w Słubicach

[ TEMATY ]

Słubice

Boże Miłosierdzie

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Michał Sobociński

Uczestnicy Koronki na ulicach miast świata przy parafii Ducha Świętego w Słubicach

Uczestnicy Koronki na ulicach miast świata przy parafii Ducha Świętego w Słubicach

Czciciele Miłosierdzia Bożego w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach 28 września po raz kolejny stanęli do Apelu Golgoty w dniu 13. rocznicy beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

Słubiczanie nie byli w tym spotkaniu modlitewnym osamotnieni wraz z nimi do apelu stanęli mieszkańcy wielu tysięcy wiosek, miast i miasteczek w Polsce i na całym świecie. Wszystkich połączyła Iskra 2021 – Koronka na ulicach miast świata, która zjednoczyła w tym symbolicznym dniu wielomilionową rzeszę czcicieli tego niezwykłego przymiotu Bożego. Uczestnicy modlitwy zostali starannie przygotowani poprzez naukę pieśni, wykonanie ulotek, śpiewników, plakatów i butonów o tematyce Miłosierdzia Bożego. Brali także udział w nowennie do bł. ks. Michała Sopoćki, którego postać przybliżono dzięki projekcji filmu dokumentalnego przygotowanego przez jednego z parafian. Nabożeństwo poprowadził ks. kan. Władysław Urbanik. Dzięki umieszczeniu informacji w parafialnych mediach społecznościowych w wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy miasta ale także Polacy mieszkający w Berlinie oraz w sąsiednim Frankfurcie nad Odrą. Co roku w tym dniu modlący zebrali się wspólnie by odmówić najprostszą z najpiękniejszych modlitw – Koronkę do Bożego Miłosierdzia. „Ulice całego świata stoją przed naszymi oczami a my, w ciągu paru minut, możemy oddać je Panu w trakcie Apelu Golgoty - Godzinie Miłosierdzia. Tam gdzie jest chaos przez chwilę panuje porządek, gdzie jest zgiełk, przez chwilę gości cisza , gdzie pośpiech, na moment wszystko zwalnia, gdzie dominuje grzech, tam w czasie naszej modlitwy rozlewa się Miłosierdzie Boże.” Tymi słowami podsumował Iskrę Miłosierdzia jeden z czcicieli. „Uczestnicy nabożeństwa mając świadomość, że w tym czasie łączą się z wiernymi na całym świecie a wspólna modlitwa przemieni ludzi na naszej ulicy, w naszym mieście, w naszym kraju. Być może dzięki modlitwie ktoś na drugim końcu świata otrzyma łaskę wiary i nawrócenia” – mówił dalej nasz rozmówca. Po błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza parafii ks. kan. Roberta Węglewskiego biorący udział w nabożeństwie rozeszli się z przekonaniem spotkania za rok.

CZYTAJ DALEJ

Sudan Południowy/ Papież: odłóżmy broń nienawiści i zemsty

2023-02-05 10:34

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Na zakończenie wizyty w Sudanie Południowym papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy kraju Dżubie mszę, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy osób. Odłóżmy broń nienawiści i zemsty - apelował.

W homili papież powiedział, że wierzący są powołani do tego, by w radości, z wdzięcznością dawać świadectwo o przymierzu z Bogiem, pokazując, że "jesteśmy ludźmi zdolnymi do tworzenia więzi przyjaźni, do życia w braterstwie, do budowania dobrych relacji międzyludzkich, by nie dopuścić do tego, by zapanowało zepsucie zła, choroba podziałów, brud nieuczciwych interesów, plaga niesprawiedliwości".

CZYTAJ DALEJ

Franciszek : historie o tym, jakoby moje decyzje zasmucały Benedykta XVI, to „głuchy telefon”

2023-02-05 18:31

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL

O tym, że Benedykt XVI zawsze wspierał obecnego Ojca Świętego, a także o przykładach jego reakcji na próby podważenia autorytetu Franciszka, mówił papież podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z wizyty apostolskiej w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Rozmawiając z towarzyszącymi mu w podróży dziennikarzami, papież Franciszek odniósł się m.in. do pytania o to, czy po śmierci Benedykta XVI odczuł w swojej posłudze rosnące napięcia pomiędzy różnymi „skrzydłami” Kościoła. „Zawsze mogłem o wszystkim porozmawiać z papieżem Benedyktem, wymienić się opiniami. On zawsze stał przy mnie, wspierając mnie, a jeśli pojawiały się jakieś trudności, mówił mi o tym i rozmawialiśmy” – mówił Franciszek. Jako przykład ilustrujący sposób reagowania Benedykta XVI, przywołał sytuację, w której do papieża seniora dotarły informacje o tym, jakoby papież Franciszek wspierał niesakramentalne związki par homoseksualnych. „Pewna osoba, uważająca się za wielkiego teologa, za pośrednictwem przyjaciela papieża Benedykta dostała się do niego i złożyła na mnie donos. Benedykt nie przestraszył się, zwrócił się do czterech kardynałów teologów najwyższej próby, i powiedział: wyjaśnijcie mi to, a oni mu wyjaśnili. I tak sprawa się zakończyła. To historia, która pokazuje, w jaki sposób działał Benedykt, kiedy pojawiał się donos. Pewne historie, które się powtarza, o tym, że Benedykt był zasmucony tym, co robi nowy papież – to opowieści z ‘głuchego telefonu’” – skwitował Ojciec Święty. Zapewnił też, że on sam konsultował z Benedyktem XVI niektóre swoje decyzje, a papież senior się z nimi zgadzał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję