Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Umacniać wspólnotę parafialną

W codziennym życiu wspólnoty parafialnej ważne jest nie tylko wykonywanie konkretnych obowiązków, ale także spędzanie czasu razem, które umacnia relacje i przybliża do Boga.  

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum parafii

Asysta z parafii Ksawerów wraz z ks. Tomasz Grzejdziakiem pojechała na trzydniową pielgrzymkę do Kudowy Zdroju. Pierwszego dnia pielgrzymki odwiedzili Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii w Bardzie. Następnie, spacerowali po parku w Polanicy Zdroju i zwiedzali ogrodu japoński. Następny dzień upłynął na wspólnej Eucharystii w kaplicy u Sióstr Elżbietanek oraz wędrówkach po Błędnych Skałach i Krynicy Zdroju. Pielgrzymowanie zakończyło się wizytą w Kaplicy Czaszek następnie w Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin i w kopalni złota w Złotym Stoku.

2022-10-06 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Modlitewna walka o pokój

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Łódzkie parafie włączają się w modlitewną akcję „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Z soboty 26 na niedzielę 27 lutego będą modlić za wstawiennictwem Matki Bożej o wszelkie łaski dla naszej ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Zachęcanie do sprzeciwu wobec oddawania organów jest głęboko niemoralne

2022-12-02 13:55

[ TEMATY ]

wywiad

Bioetyka

Adobe.Stock

Dostrzegam bliskie podobieństwo między propagowaniem postaw antyszczepieniowych i zniechęcaniem Polaków do oddawania organów do przeszczepów – stwierdził w rozmowie z KAI bp Józef Wróbel SCJ. Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ocenił też jednoznacznie, że zachęcanie do sprzeciwu wobec dawstwa organów jest po prostu głęboko niemoralne.

Tomasz Królak (KAI): Czy apelowanie do Polaków o to, by deklarowali niezgodę na pobieranie od nich po śmierci organów do przeszczepów to dobry pomysł?

CZYTAJ DALEJ

Jutro XXIII Dzień modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

2022-12-03 10:43

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Adobe.Stock

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

W II niedzielę Adwentu 4 grudnia przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W akcji wspierania Kościoła za naszą wschodnią granicą aktywnie, od przeszło 30 lat, uczestniczy Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.

Celem Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który po raz 23. będzie obchodzony w Kościele w II niedzielę Adwentu, jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, w Ukrainie w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję