Reklama

Wiara

Z różańcem w ręku po dar pokoju

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko łaski Bożej, Matko Nieskalana

Gdy odmawiamy modlitwę zwaną Pozdrowieniem anielskim wypowiadamy słowa: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna…”. Co oznaczają te słowa?

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

kmiragaya/fotolia.com

WSPÓLNA MODLITWA
8 października

„Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego, czyli wędrujemy z różańcem w ręku przez październikowe czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

Dlaczego właśnie Maryja jest pełna łaski? Otóż Maryja była obdarzona szczególną życzliwością Bożą. Właśnie ta Boża życzliwość uczyniła Maryję „błogosławioną między niewiastami”, bo jako jedna z wielu niewiast została Ona wybrana na ziemską Matkę Chrystusa, stając się również ziemską matką tego, co przyniósł Jezus, a jest On w końcu źródłem łaski Bożej. Żeby właściwie zrozumieć dlaczego Maryja jest Matką łaski Bożej, dobrze jest przenieść się na chwilę do Kany Galilejskiej, gdzie zakłopotanym weselnikom Jezus Chrystus okazał swoją życzliwość. A stało się to na skutek prośby, jaką Maryja przedstawiła Swojemu Synowi, mówiąc: Nie mają już wina (J 2,3).

Nie wolno nam jednak zapomnieć, że wszystkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga, zostały nam wysłużone przez Jezusa Chrystusa. Ponieważ Maryja jest Matką Jezusa Chrystusa, z tego też tytułu przysługuje Jej tytuł Matki wszelkiej łaski Bożej, a świadczą o tym ci wszyscy, którzy pielgrzymują do sanktuariów maryjnych na całym świecie. Dowodem tego, że Maryja jest Matką łaski Bożej są też świadectwa grzeszników, którzy obawiając się Boga, prosili o łaski za wstawiennictwem Maryi i je otrzymywali od samego Boga.

Podziel się cytatem

Reklama

Drugie wezwanie, jakie chcemy rozważyć to „Matko nieskalana”.

Ten tytuł nadany Maryi, łączy się z kolejnymi wezwaniami litanii, które mówią o Maryi, że jest: najczystsza, dziewicza i nienaruszona. Nauka Kościoła mówi jasno, że Maryja jako jedyna spośród wszystkich ludzi była wolna od grzechu pierworodnego. Była rzeczywiście nieskalana tym, co zostawia skazę na każdym człowieku, gdy się rodzi. W taki właśnie sposób Boża Opatrzność przygotowała Maryję na Matkę Boga – Człowieka. Maryja była tego świadoma, bo kiedy objawiła się Bernadecie w Lourdes, przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie. Wolność od grzechu i dziewiczość Maryi nawiązują przede wszystkim do tego, że była Matką, a stało się to za sprawą Ducha Świętego, zatem Maryja nie utraciła swojego dziewictwa. Pozostała nienaruszona, pozostała czystą, wolną od grzechu, ale jest też czystsza niż ktokolwiek inny, bo nie skalała się najmniejszym nawet grzechem przeciwko czystości. Maryi nie dosięgło nawet żadne szatańskie zło bo przed dostępem Szatana strzeżona była przez samego Boga. Co więcej tego Boga słuchająca i dzięki temu nie dopuszczająca do siebie zdrady grzechu.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-10-07 21:03

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko Chrystusowa...

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

W poprzednich rozważaniach rozważaliśmy słowa Pozdrowienia anielskiego. Od dziś będziemy poznawać wybrane wezwania, które zapisane są w Litanii loretańskiej. W dzisiejszym rozważaniu chcemy poznać dwa wezwania.

WSPÓLNA MODLITWA
7 października

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do katolików Sudanu Pd.: nadawajcie swej ojczyźnie smak Ewangelii

2023-02-05 11:58

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Życzę wam, abyście byli solą, która rozprzestrzenia się i rozpuszcza z hojnością, aby nadać Sudanowi Południowemu braterski smak Ewangelii; abyście byli świetlistymi wspólnotami chrześcijańskimi, które, jak miasta wzniesione wysoko, rzucą światło dobra na wszystkich i pokażą, że piękne i możliwe jest życie bezinteresowne, posiadanie nadziei, wspólne budowanie pojednanej przyszłości” – powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na terenie Mauzoleum Johna Garanga w stolicy Sudanu Południowego, Dżubie.

Słowa z drugiego czytania, które apostoł Paweł skierował do wspólnoty w Koryncie, chciałbym dziś uczynić swoimi i powtórzyć je przed wami: „przyszedłszy do was, nie przybyłem, aby błyszcząc słowem i mądrością, głosić wam świadectwo Boże. Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego” (1 Kor 2, 1-2). Tak, trwoga Pawła jest również moją, będąc tutaj z wami w imię Jezusa Chrystusa, Boga miłości, Boga, który wprowadził pokój przez swój krzyż; Jezusa, Boga ukrzyżowanego za nas wszystkich; Jezusa, ukrzyżowanego w tych, którzy cierpią; Jezusa, ukrzyżowanego w życiu tak wielu z was, w życiu tak wielu ludzi w tym kraju; Jezusa Zmartwychwstałego, zwycięzcy nad złem i śmiercią. Przychodzę do was, aby Go głosić, aby was w Nim utwierdzić, ponieważ głoszenie Chrystusa jest głoszeniem nadziei: On bowiem zna udręki i oczekiwania, które nosicie w swoich sercach, radości i trudy, które naznaczają wasze życie, ciemności, które was gnębią i wiarę, którą jak wieczorną pieśń wznosicie do nieba. Jezus zna was i kocha; jeśli trwamy w Nim, nie musimy się lękać, bo i dla nas każdy krzyż przemieni się w zmartwychwstanie, każdy smutek w nadzieję, każdy lament w taniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję