Reklama

Wiara

Z różańcem w ręku po dar pokoju

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko łaski Bożej, Matko Nieskalana

Gdy odmawiamy modlitwę zwaną Pozdrowieniem anielskim wypowiadamy słowa: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna…”. Co oznaczają te słowa?

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

kmiragaya/fotolia.com

WSPÓLNA MODLITWA
8 października

„Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego, czyli wędrujemy z różańcem w ręku przez październikowe czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

Dlaczego właśnie Maryja jest pełna łaski? Otóż Maryja była obdarzona szczególną życzliwością Bożą. Właśnie ta Boża życzliwość uczyniła Maryję „błogosławioną między niewiastami”, bo jako jedna z wielu niewiast została Ona wybrana na ziemską Matkę Chrystusa, stając się również ziemską matką tego, co przyniósł Jezus, a jest On w końcu źródłem łaski Bożej. Żeby właściwie zrozumieć dlaczego Maryja jest Matką łaski Bożej, dobrze jest przenieść się na chwilę do Kany Galilejskiej, gdzie zakłopotanym weselnikom Jezus Chrystus okazał swoją życzliwość. A stało się to na skutek prośby, jaką Maryja przedstawiła Swojemu Synowi, mówiąc: Nie mają już wina (J 2,3).

Nie wolno nam jednak zapomnieć, że wszystkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga, zostały nam wysłużone przez Jezusa Chrystusa. Ponieważ Maryja jest Matką Jezusa Chrystusa, z tego też tytułu przysługuje Jej tytuł Matki wszelkiej łaski Bożej, a świadczą o tym ci wszyscy, którzy pielgrzymują do sanktuariów maryjnych na całym świecie. Dowodem tego, że Maryja jest Matką łaski Bożej są też świadectwa grzeszników, którzy obawiając się Boga, prosili o łaski za wstawiennictwem Maryi i je otrzymywali od samego Boga.

Podziel się cytatem

Reklama

Drugie wezwanie, jakie chcemy rozważyć to „Matko nieskalana”.

Ten tytuł nadany Maryi, łączy się z kolejnymi wezwaniami litanii, które mówią o Maryi, że jest: najczystsza, dziewicza i nienaruszona. Nauka Kościoła mówi jasno, że Maryja jako jedyna spośród wszystkich ludzi była wolna od grzechu pierworodnego. Była rzeczywiście nieskalana tym, co zostawia skazę na każdym człowieku, gdy się rodzi. W taki właśnie sposób Boża Opatrzność przygotowała Maryję na Matkę Boga – Człowieka. Maryja była tego świadoma, bo kiedy objawiła się Bernadecie w Lourdes, przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie. Wolność od grzechu i dziewiczość Maryi nawiązują przede wszystkim do tego, że była Matką, a stało się to za sprawą Ducha Świętego, zatem Maryja nie utraciła swojego dziewictwa. Pozostała nienaruszona, pozostała czystą, wolną od grzechu, ale jest też czystsza niż ktokolwiek inny, bo nie skalała się najmniejszym nawet grzechem przeciwko czystości. Maryi nie dosięgło nawet żadne szatańskie zło bo przed dostępem Szatana strzeżona była przez samego Boga. Co więcej tego Boga słuchająca i dzięki temu nie dopuszczająca do siebie zdrady grzechu.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-10-07 21:03

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Wędrując „z różańcem w ręku po dar pokoju” zatrzymujemy się przy słowach wypowiedzianych przez Archanioła Gabriela, wypowiedzianych w nazareńskim domu wobec Dziewicy Maryi. Dziś zatrzymujemy się nad słowami „łaski pełna”. Co one znaczą? Jaki jest ich sens? Co przez to chciał powiedzieć Archanioł Gabriel?

WSPÓLNA MODLITWA
2 października

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - rozpoczął się mecz Polski z Argentyną

2022-11-30 20:12

[ TEMATY ]

Katar

PAP/EPA/Georgi Licovski

W Dausze rozpoczął się mecz Polski z Argentyną w piłkarskich mistrzostwach świata. Co najmniej remis zapewni biało-czerwonym awans do 1/8 finału. W przypadku porażki losy drużyny trenera Czesława Michniewicz zależeć będą od wyniku rozgrywanego równolegle spotkania Meksyku z Arabią Saudyjską.

(PAP)

CZYTAJ DALEJ

Za nami Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 18:48

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

edukacja

chrześcijanie

redakcja Niedzieli

Karol Porwich/Niedziela

Zakończył się Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej, którego tematyka dotyczyła komunikacji w rodzinie i w szkole. Dwudniowe obrady miały miejsce w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Drugi dzień kongresu rozpoczął się dyskusją panelową na temat komunikacji w sytuacjach trudnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję