Reklama

Kościół

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM: już ponad 4 tys. zapisanych na ŚDM w Lizbonie

Ponad 4 tys. osób z całej Polski dokonało już rejestracji udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w sierpniu przyszłego roku w Lizbonie - poinformowało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

lizbona2023.pl

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM kontynuuje rejestrację uczestników na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Jak informuje, dotychczas zapisało się ponad 4000 osób z całej Polski. Do tej grupy dołącza pokaźna rzesza wolontariuszy w liczbie niemal 1000 osób. Zapisu do Lizbony jako uczestnik bądź jako wolontariusz można dokonać przez stronę: sdmpolska.pl

Na stronie Krajowego Biura organizacyjnego ŚDM można podejrzeć wszystkie z ponad 120 punktów przygotowań do Lizbony w 2023 r. Punkty są zakładane zarówno przez kapłanów, jak i osoby świeckie, które na co dzień pracują z młodzieżą. W punktach można znaleźć informację o organizatorze, charakterze grupy oraz szczegółach wyjazdu.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM informuje o ogromnym zainteresowaniu pośród młodych na wyjazd do Lizbony w przyszłym roku. Entuzjazm młodych rozpala szeroko zakrojona akcja informacyjna i promocja ŚDM podczas większości wydarzeń młodzieżowych organizowanych w Kościele. Dzięki środkom pozyskanym na promocję wydarzenia Krajowe Biuro dociera na różne sposoby do młodych, głównie przez media społecznościowe. W październiku zostaną także wykorzystane spoty reklamowe ŚDM emitowane w ogólnopolskich telewizjach.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM szacuje, że dzięki akcji promocyjnej i zaangażowaniu księży i świeckich w Światowych Dniach Młodzieży w przyszłym roku może wziąć udział nawet 12 tys. młodych z całej Polski oraz Polonii. Trwają aktualnie rozmowy odnośnie wspólnych wyjazdów grup polskich i polonijnych, których celem byłaby m.in. promocja kultury polskiej w Portugalii. Obecne postępy prac przygotowujących młodzież do Lizbony dają nadzieję na ożywienie parafii i większą aktywność na polu formacji religijnej w ruchach i stowarzyszeniach.

Podziel się cytatem

Reklama

26 września w Warszawie odbyło się spotkanie koordynatorów ŚDM oraz diecezjalnych duszpasterzy młodzieży. Tematem spotkania był aktualny stan przygotowań do spotkania w Lizbonie oraz prezentacja nowych form pracy z młodzieżą – aplikacji TeamPope. Spotkanie zaowocowało wymianą informacji i nawiązaniem szerszej współpracy pomiędzy Krajowym Biurem a diecezjami.

Do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie został niespełna rok, który jest czasem intensywnych przygotowań także na polu prezentacji polskiej kultury i tradycji w Lizbonie. W tym celu Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM rozpoczęło prace nad strefą polską w Lizbonie. Obecnie trwają poszukiwania sponsorów, którzy mogliby wesprzeć to przedsięwzięcie w Lizbonie, którego celem jest także prezentacja Polski jako kraju nowoczesnego, potrafiącego zachować swoją kulturę i tożsamość chrześcijańską.

W mediach społecznościowych Krajowego Biura dostępny jest już spot promujący przyszłoroczne spotkanie z Ojcem Świętym w Lizbonie.

2022-10-06 13:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież ustalił tematy Światowych Dni Młodzieży

[ TEMATY ]

papież

Światowe Dni Młodzieży

Franciszek

Semilla Luz / Foter / CC BY

Ojciec Święty Franciszek zatwierdził tematy trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży, wytyczając w ten sposób etapy duchowego przygotowania, które w ciągu trzech lat doprowadzi młodych do obchodów międzynarodowego spotkania z Następcą Świętego Piotra, jakie odbędzie się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

CZYTAJ DALEJ

Głos i droga na pustyni

2022-11-27 14:47

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

W katedrze wrocławskiej rozpoczęły się Rekolekcje na dobry początek Adwentu. Prowadzi je bp Maciej Małyga, a tematem przewodnim jest postać św. Jana Chrzciciela.

– Rozpoczynamy piękny czas Adwentu, gdy przypominamy sobie, że Pan nadejdzie. Bóg przyjdzie niespodziewanie, zaskoczy nas w prawdzie naszego życia. I dlatego św. Paweł mówi: „Żyjmy jak w jasny dzień”, ciągle świadomi bliskości Pana, Jego obecności – mówił podczas niedzielnego rozważania bp Maciej.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Nawiązując do Asyżu, gdzie młodzi spotkają się w przyszłym roku, Papież przypomniał, że związany z tym miastem św. Franciszek wciąż inspiruje i nadal pozostaje symbolem pokoju, braterstwa i miłości do bliźnich. Wskazał, że dzisiejszy świat pilnie potrzebuje wzięcia troski za drugiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję