Reklama

Niedziela Wrocławska

Św. Franciszek ukochał nade wszystko Chrystusa

Mszy św. odpustowej koncelebrowanej we wrocławskiej wspólnocie p.w. św. Franciszka z Asyżu przewodniczył wikariusz generalny ks. Adam Łuźniak.

Marek Zygmunt

Eucharystia w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu

Eucharystia w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu

– Dzisiaj w sposób szczególny św. Franciszek z Asyżu jest obecny w naszym zgromadzeniu jako ojciec naszej parafii – mówił proboszcz ks. Kazimierz Sroka, witając wszystkich uczestników uroczystości.

W homilii kapucyn z Nowej Soli o. Tomasz Wołoszyn, omawiając życiorys i posługę św. Franciszka, pytał za co tak właściwie ludzie wszystkich pokoleń przez ostatnie osiemset lat tak bardzo go kochają. I odpowiadał: – Kochają Go dlatego, bo tak ukochał nade wszystko Jezusa Chrystusa. I tylko Jego. Wszystko co czynił, to czynił ze względu na Jezusa Chrystusa i nikogo więcej.

Kaznodzieja wskazał, że w życiu św. Franciszka mieszały się przeciwieństwa. Był niewątpliwie rewolucjonistą, a zarazem człowiekiem bardzo pokornym, łagodnym. Kochał świat i jednocześnie go odrzucał. Miał w sobie wielką autentyczną radość, ale i równie wielkie cierpienie. On własnym życiem pokazał, że warto przylgnąć do Chrystusa, kochać i troszczyć się o Kościół. Był autentyczny, co powiedział to zrobił.

Reklama

– Jako zadanie domowe z dzisiejszego odpustu weźmy przykład ze św. Franciszka i zacznijmy widzieć dobro w drugim człowieku. A wtedy świat będzie inny, będzie piękny, a przede wszystkim stanie się Boży – akcentował o. Wołoszyn. Dodał, że biedaczyna z Asyżu był przekonany, że jedynie Bóg jest Panem ludzkich serc, że nie należy nikogo oceniać ani potępiać. I w jego obecności każdy człowiek czuł się wolny, wyjątkowy, kochany.

Zabierając głos na zakończenie Eucharystii, ks. dr Adam Łuźniak apelował, by św. Franciszek pomagał nam i wypraszał wszelkie potrzebne łaski.

2022-10-06 16:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję