W kolejnych dniach wysłuchali dwóch katechez: "Filary duchowości franciszkańskiej" i "Historia franciszkanów we Wrocławiu". O historii franciszkanów opowiedział o. Jozafat Gohly, gwardian klasztoru, zaczynając od samego początku, czyli od św. Franciszka z Asyżu, poprzez przybycie na Śląsk w XIII wieku i działalność św. Jana Kapistrana.
Uroczysta Msza św. dziękczynna za 125 lat obecności franciszkanów na Karłowicach zostanie odprawiona w sobotę o godz. 16:00. Przewodniczyć jej będzie minister prowincjalny o. Alard Maliszewski, a kazanie wygłosi o. Wacław Chomik, były prowincjał.
Następnie uczestnicy Eucharystii udadzą się na cmentarz, aby się pomodlić za zmarłych fundatorów, dobrodziejów i braci franciszkanów związanych z klasztorem na Karłowicach.
Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?
2023-02-08 07:06
"Niech Wasza mowa będzie; tak, tak, nie, nie", Tomasz Rowiński , ks. prof. Waldemar Chrostowski
[ TEMATY ]
dialog międzyreligijny
Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.
Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?
CZYTAJ DALEJ