Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: 18-lecie konsekracji świątyni Matki Boskiej Fatimskiej

Uroczystej mszy świętej w czwartek 13 października o godzinie 18.30 przewodniczyć będzie ks. Robert Arndt, jeden z pierwszych wikariuszy parafii. Po mszy świętej odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, połączone z odmówieniem różańca i procesją fatimską.

Po wspólnej modlitwie ksiądz proboszcz Jan Czekalski wraz z wikariuszem Hieronimem Wróblewskim zapraszają wszystkich parafian i gości na świętowanie jubileuszu w ogrodzie parafialnym. - Oprócz modlitwy proponujemy po różańcu wspólne, radosne świętowanie – spotkanie przy ognisku. Tradycyjnie zatroszczymy się o kiełbaski i pieczywo, a pozostałe dodatki prosimy by przynieść do wspólnego ogniskowego stołu – zachęca ks. Jan Czekalski. Będzie to także okazja do wspomnień z minionych lat istnienia parafii i jej mieszkańców

Parafia Matki Boskiej Fatimskiej na ulicy Kilińskiego 228 została erygowana 1 października 1989 roku przez ówczesnego biskupa Władysława Ziółka. Długo poszukiwano miejsca na budowę świątyni, którą ostatecznie rozpoczęto 2 maja 1994 roku. Kościół według projektu architekta Lecha Paperza i konstrukcja inż. Janusza Freya został zbudowany na terenie byłego parku przed rezydencją państwa Eisenbraunów, którzy przed wojną byli właścicielami fabryki bawełny. Jest to kościół jednonawowy, na planie krzyża, w stylu nowoczesnym. Arcybiskup Władysław Ziółek dokonał poświęcenia świątyni 13 maja 2000 roku, zaś uroczystej konsekracji 18 lat temu – 13 października 2004 roku. Parafia liczy 8 tysięcy mieszkańców.

2022-10-13 15:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piotrków Trybunalski: 42. Męski Publiczny Różaniec

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim

Jak co miesiąc piotrkowianie spotkali się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólną modlitwę rozpoczęto od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła. Podczas przemarszu przez miasto rozważano tajemnice bolesne oraz śpiewano pieśni religijne. Na zakończenie o godz. 11:00 mężczyźni wzięli udział we wspólnotowej Mszy Świętej w kościele św. Jacka i św. Doroty.

CZYTAJ DALEJ

Leon Knabit OSB: Są ludzie, którzy wszystko wiedzą lepiej…

2023-02-06 08:35

[ TEMATY ]

o. Leon Knabit

Robert Krawczyk

Wciąż musimy się uczyć. Od małego dziecka. Najpierw uczymy się chodzić i podstawowych zasad higieny. Uczymy się mówić, nazywać rzeczy i wyrażać swoje stany uczuciowe. Przedszkole uczy kontaktów w grupie i wprowadza w wiedzę, którą otrzymuje się na kolejnych stopniach nauczania. Dochodzą jeszcze języki obce i nauka zawodu.

Ile to ludzi pracowało, aby nas czegokolwiek nauczyć. Począwszy od rodziców aż po wychowawców i nauczycieli różnych stopni. Nie zawsze o wszystkich pamiętamy i okazujemy im należną wdzięczność… Natomiast trzeba zdecydowanie mówić NIE wszystkim, którzy uczą złych rzeczy, jak kłamstwa, kradzieży czy niezgodnych z etyką zachowań seksualnych. A potem już i my sami, niezależnie od tego co robimy, stajemy się nauczycielami w szerszym tego słowa znaczeniu. Wokoło nas jest tyle ludzi, którzy czegoś nie umieją. Obowiązkiem wdzięczności względem tych, którzy nas uczyli, jest pouczyć ich, przez co pomagamy im w życiu. Trzeba jednak unikać wtrącania się zawsze i we wszystko. Są ludzie, którzy wszystko wiedzą lepiej i dlatego czują się upoważnieni do poprawiania każdego i zwracania mu uwagi. Tacy są utrapieniem otoczenia. Druga skrajność to obojętność względem tych, którzy czegoś nie potrafią, a czasem wręcz irytacja: „powinien to wiedzieć!”. Powinien, ale nie wie, więc poucz go cierpliwie. W ten sposób wnosi się w otoczenie pokój i dobro, którego tak dziś brakuje. A Pan Jezus, który widzi nasze uczynki, powie nam kiedyś: „byłem nieumiejętnym, a pouczyliście Mnie”.

CZYTAJ DALEJ

Uczestnicy Europejskiego Zgromadzenia Synodalnego modlą się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-07 20:23

[ TEMATY ]

modlitwa

Renata Czerwińska

Kościoły Europy wyrażają swoją bliskość z ludnością południowej Turcji i północnej Syrii, mocno doświadczonych trzęsieniem ziemi w nocy 6 lutego – czytamy w deklaracji uczestników Europejskiego Kontynentalnego Zgromadzenia Synodalnego w Pradze.

„Ogromna liczba zabitych, która prawdopodobnie będzie nadal rosła, zniszczenia, cierpienie tak wielu ludzi, mocno nas dotknęły i poruszyły nasze dusze” – czytamy w deklaracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję