Reklama

Aspekty

Dla młodych, którzy chcą więcej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na swoje pierwsze w tym roku formacyjnym rekolekcje pod hasłem „Jak być dzisiaj Bożym apostołem?”.

[ TEMATY ]

KSM

młodzież

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Paradyż

rekolekcje młodzieżowe

o. Benoit Azameti

Katarzyna Krawcewicz

Na rekolekcje zaprasza ks. Marcin Bobowicz, asystent diecezjalny KSM

Na rekolekcje zaprasza ks. Marcin Bobowicz, asystent diecezjalny KSM

- W tym roku rekolekcje poprowadzi nam ojciec Benoit Azameti, Misjonarz Kombonianin, który został wybrany przez naszą młodzież – wyjaśnia ks. Marcin Bobowicz, asystent diecezjalny KSM. - Chcemy poruszać tematy związane z apostolstwem, z chęcią działania w swojej parafii. Chcemy przekazać uczestnikom, że nie trzeba bać się zaangażowania. Ojciec Benoit podzieli się też z nami swoimi sposobami głoszenia Ewangelii, ze szczególnym uwzględnieniem jego działalności na TikToku, który jest dziś bardzo popularny wśród młodych. Posłuchamy również o działalności misyjnej Kościoła. Mam nadzieję, że te rekolekcje będą czasem podtrzymania na duchu młodych ludzi, którzy są w Kościele, w nim działają i chcą czegoś więcej.

Te rekolekcje to starter dla kandydatów do złożenia przyrzeczeń KSM, jednak udział w nich mogą wziąć wszyscy młodzi ludzie, nie tylko związani z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Odbędą się w dniach 28-30 października w Paradyżu. Koszt 110 zł. Informacje i zapisy u ks. Marcina Bobowicza, tel. 510 492 945.

2022-10-13 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włącz się w tworzenie Domu Młodych w Rokitnie!

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

rekolekcje młodzieżowe

Rokitno sanktuarium

Dom Młodych

ks. Damian Drop

Maciej Krawcewicz

Ks. Damian Drop zaprasza do Domu Młodych w Rokitnie

Ks. Damian Drop zaprasza do Domu Młodych w Rokitnie

- Z serca proszę o modlitwę w intencji tego dzieła powołaniowego i młodzieżowego w diecezji – mówi ks. Damian Drop, opiekun powstającego przy rokitniańskim sanktuarium Domu Młodych.

Katarzyna Krawcewicz: - W Rokitnie powstaje Dom Młodych. Dlaczego właśnie tam?

CZYTAJ DALEJ

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję