Reklama

Niedziela Łódzka

Rekolekcje na dobry początek

Jednym z wątków poruszanych przez abpa Rysia była próba wskazania, jakie są najważniejsze warunki zachowania wiary.

- To liturgia wam dzisiaj mówi. Zamieszkajcie w Słowie. Kto mieszka w Słowie? Ktoś, kto odkryje Pismo jako „natchnione, pożyteczne, aby człowiek Boży był przysposobiony do każdego dobrego czynu, i aby był doskonały” - metropolita łódzki posiłkował się radami z listów św. Pawła. - Drugie narzędzie, podpowiadane przez Pawła, to jest dzielenie się swoją wiarą. Chcecie zachować wiarę, to ją przekazujcie. I trzecie narzędzie, ostatnie, które jest dzisiaj w Słowie. Trzecim narzędziem jest nieustanna modlitwa. Słowo, dzielenie się wiarą i modlitwa nieustanna. Od tego, jak się odniesiemy do tych trzech rzeczywistości zależy w konkrecie odpowiedź na pytanie, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę. We mnie, jak przyjdzie.

Oprawę muzyczną pierwszego dnia akademickich „Rekolekcji na dobry początek” przygotowały połączone chóry i zespoły muzyczne łódzkich duszpasterstw akademickich. Utworzona w ten sposób grupa uzupełniała też muzyką i śpiewem niemal godzinną adorację po Mszy św. w pierwszy dniu rekolekcji akademickich. W kolejne dni studenci na modlitwie i refleksji spotykali się w: dominikańskim DA Kamienica przy ul. Sienkiewicza, salezjańskim DA Węzeł przy al. Kopcińskiego, jezuickim DA przy ul. Sienkiewicza i w DA Piątka przy ul. Skorupki.

2022-10-17 09:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: Stanisława Leszczyńska uczy nas swoim życiem modlitwy Ojcze nasz!

- Stanisława Leszczyńska uczy nas modlitwy Ojcze nasz. Modlitwy uczy się w ten sposób, że się kogoś do niej zaprasza. Myślę, że głos Jezusa na dzisiejszej liturgii jest taki – Jezus mówi: dajcie się zaprosić Stanisławie Leszczyńskiej do modlitwy Ojcze nasz i nauczcie się mówić tę modlitwę razem z Nią! – tłumaczył abp Grzegorz Ryś.

Już po raz drugi w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi na Placu Kościelnym odbyła się wspólna modlitwa Kościoła Łódzkiego o wyniesienie do chwały ołtarzy – położnej, matki i więźniarki obozu zagłady Auschwitz - Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: kapłaństwo ks. Stanisława Pamuły było kapłaństwem wewnętrznie scalonym

2023-02-05 22:35

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

WMSD

msza żałobna

ks. Stanisław Pamuła

Maciej Orman/Niedziela

– Do końca życia był duszpasterzem i nauczycielem odpowiedzialnych dróg wiary – powiedział abp Wacław Depo o śp. ks. dr. hab. Stanisławie Pamule, wieloletnim wicerektorze i profesorze częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie metropolita częstochowski przewodniczył 5 lutego Mszy św. żałobnej w jego intencji.

Eucharystię koncelebrowało wielu kapłanów archidiecezji częstochowskiej. W liturgii uczestniczyła również najbliższa rodzina zmarłego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję