Reklama

Kościół

Ponad 200 tysięcy dzieci w Polsce modliło się dzisiaj na różańcu w intencji pokoju

Dzisiaj, 18 października 2022, godz. 9.00, w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach - odbył się finał 17. edycji międzynarodowej różańcowej akcji modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”, organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

Zakopane

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej Zakopane - Krzeptówki/Facebook

„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski” - słowami tej różańcowej pieśni rozpoczął się w Polsce finał tegorocznej kampanii.

Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” powstała w 2005 roku w Wenezueli i jest odpowiedzią na słowa Ojca Pio: „Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, to świat napełniłby się pokojem”.

Sercem tej kampanii Polsce jak co roku jest sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. To właśnie w Fatimie 105 lata temu Matka Boża prosiła troje małych pastuszków Łucję, Hiacyntę i Franciszka słowami: “Każdego dnia odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata”.

Podziel się cytatem

Matka Boża powierzyła losy świata w ręce dzieci, a raczej w ich serca, które były tak rozpalone miłością do Maryi, że modliły się i pokutowały za cały świat i za grzeszników.

Nad ołtarzem w sanktuarium, u stóp figury Matki Bożej widnieje napis: Niech ludzie odmawiają różaniec i czynią pokutę za swoje grzechy”.

Reklama

"Modlitwa różańcowa dzieci potrafi zdziałać cuda, potrafi nawet zakończyć wojnę. Łączymy się z dziećmi z różnych krajów i kontynentów, które przebywają w różnych strefach czasowych, mówią różnymi językami. Modlitwa, z jaką zwracają się do Matki Bożej ma właśnie tę jedną wspólną intencję: wyprosić pokój i jedność na świecie. Wokół nas jest obecnie wiele zagrożeń: wojny, głód, ubóstwo, zagrożenie życia dzieci nienarodzonych, profanacja świętych miejsc. Dzisiaj prosimy o ustanie tych wszystkich zagrożeń - powiedziała Malwina Wyszyńska, koordynator kampanii w Polsce.

W 2021 roku w naszej kampanii wzięło udział w Polsce około 75 tys. dzieci. W tegorocznej edycji, około godziny 9.00 na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl zapisanych było ponad 230 tys. uczestników w Polsce. Od kilku lat najwięcej uczestników tej akcji modlitewnej jest właśnie w naszym kraju – mówi Malwina Wyszyńska.

„Wciąż napływają do nas zdjęcia, filmy i relacje ze szkół, przedszkoli, parafii i domów, które przystąpiły do naszej kampanii. Widzimy pięknie udekorowane na tę okoliczność sale szkolne, pokoje, zgromadzone dzieci na różańcu na salach gimnastycznych, czy boiskach szkolnych, dzieci modlące się w autobusie na wycieczce, czy na spacerze w parku. Wszystkie materiały staramy się systematycznie publikować w naszych mediach społecznościowych.” – wyjaśnia koordynator kampanii.

Więcej informacji: www.modlitwamilionadzieci.pl, www.facebook.com/miliondzieci

2022-10-18 19:47

Ocena: +6 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych - Paryż

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Na szlaku maryjnych objawień, w których Matka Boża prosi o modlitwę różańcową, zatrzymujemy się w stolicy Francji, w Paryżu. To tutaj w 1465 roku Najświętsza Maryja Panna ukazała się dominikaninowi Alanusowi (de la Roche) de Rupe, żądając, aby żarliwie odmawiał różaniec i głosił kazania.

Postać bł. Alanusa poznaliśmy przed dwoma dniami, kiedy przywołaliśmy obietnice złożone przez Najświętszą Maryję Pannę wszystkim, którzy będą odmawiali różaniec.

CZYTAJ DALEJ

Leon Knabit OSB: Są ludzie, którzy wszystko wiedzą lepiej…

2023-02-06 08:35

[ TEMATY ]

o. Leon Knabit

Robert Krawczyk

Wciąż musimy się uczyć. Od małego dziecka. Najpierw uczymy się chodzić i podstawowych zasad higieny. Uczymy się mówić, nazywać rzeczy i wyrażać swoje stany uczuciowe. Przedszkole uczy kontaktów w grupie i wprowadza w wiedzę, którą otrzymuje się na kolejnych stopniach nauczania. Dochodzą jeszcze języki obce i nauka zawodu.

Ile to ludzi pracowało, aby nas czegokolwiek nauczyć. Począwszy od rodziców aż po wychowawców i nauczycieli różnych stopni. Nie zawsze o wszystkich pamiętamy i okazujemy im należną wdzięczność… Natomiast trzeba zdecydowanie mówić NIE wszystkim, którzy uczą złych rzeczy, jak kłamstwa, kradzieży czy niezgodnych z etyką zachowań seksualnych. A potem już i my sami, niezależnie od tego co robimy, stajemy się nauczycielami w szerszym tego słowa znaczeniu. Wokoło nas jest tyle ludzi, którzy czegoś nie umieją. Obowiązkiem wdzięczności względem tych, którzy nas uczyli, jest pouczyć ich, przez co pomagamy im w życiu. Trzeba jednak unikać wtrącania się zawsze i we wszystko. Są ludzie, którzy wszystko wiedzą lepiej i dlatego czują się upoważnieni do poprawiania każdego i zwracania mu uwagi. Tacy są utrapieniem otoczenia. Druga skrajność to obojętność względem tych, którzy czegoś nie potrafią, a czasem wręcz irytacja: „powinien to wiedzieć!”. Powinien, ale nie wie, więc poucz go cierpliwie. W ten sposób wnosi się w otoczenie pokój i dobro, którego tak dziś brakuje. A Pan Jezus, który widzi nasze uczynki, powie nam kiedyś: „byłem nieumiejętnym, a pouczyliście Mnie”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Solidarni z Aleppo - zbiórka dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

2023-02-08 14:38

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Łódź

Pod hasłem „Solidarni z Aleppo”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję