Reklama

Aspekty

3xM oczami uczestników

Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przez cały październik prowadzi akcję 3xM, czyli Miesiąc Miłosierdzia Młodych.

[ TEMATY ]

młodzież

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Centrum Wolontariatu Caritas

Miesiąc Miłosierdzia Młodych

Katarzyna Krawcewicz

Młodzież z Żagania włączyła się w akcję 3xM

Młodzież z Żagania włączyła się w akcję 3xM

W ramach akcji młodzież z różnych miejsc diecezji włączała się w szeroko pojęty wolontariat. Jednym z zadań było pisanie listów do seniorów. Opowiadają o tym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu. – W listach były słowa wsparcia. Ja zadawałam też pytania o to, co dzieje się w życiu tych osób, żeby móc je w jakiś sposób wesprzeć. Mam więc nadzieję, że otrzymam odpowiedź. W przyszłości wybieram się na psychologię, więc takie sprawy są mi bliskie – mówi Aleksandra Starosta.

- Pisaliśmy listy do starszych osób, żeby poprawić im humor, żeby mogły trochę zapomnieć o swoich problemach. Razem z koleżanką przedstawiłyśmy kawałek naszego szkolnego życia, to co robiłyśmy na Jarmarku Michała, różne zabawne sytuacje, właśnie po to, żeby tych ludzi trochę rozweselić – dodaje Dorota Drab.

Wiktor Kiendyś przyznaje, że bardzo podoba mu się pomysł akcji. – To nowe przedsięwzięcie, fajna okazja, żeby podzielić się częścią swojego życia z innymi ludźmi. Każdy mógł wyrazić jakąś cząstkę siebie, podzielić się dobrym słowem.

Relacje z przebiegu całej akcji 3xM zobaczyć można na profilu facebookowym Centrum Wolontariatu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Artykuł o akcji ukaże się również w papierowym i elektronicznym wydaniu Niedzieli. 

2022-10-25 18:24

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież polonijna na Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie

[ TEMATY ]

młodzież

kongres eucharystyczny

Adobe.Stock

W czwartek, 9 września młodzież polonijna, biorąca udział w Kongresie Eucharystycznym, zgromadziła się wraz z bp. Wiesławem Lechowiczem, swoimi opiekunami oraz miejscową Polonią w Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie.

Spotkanie rozpoczęto adoracją Najświętszego Sakramentu. W modlitwie wziął udział abp Stanisław Gądecki, który skierował do zebranych słowa pozdrowień. Następnie był czas na wspólną agapę z zabawą, śpiewami i węgierskim gulaszem.

CZYTAJ DALEJ

Katolicy i Orkiestra

W Polsce od kilkunastu już lat słyszymy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród katolików akcja Jerzego Owsiaka ma swoich zwolenników i przeciwników.

Stosunek do WOŚP wyraźnie pokazuje różne nurty polskiego katolicyzmu. Katolicy sympatyzujący z Wielką Orkiestrą uważają, że akcja Jerzego Owsiaka to piękna inicjatywa. Ich zdaniem, Kościół w Polsce przeszedł ewolucję w ocenie WOŚP - od negacji i dystansu po aprobatę. Natomiast katolicy dystansujący się od Wielkiej Orkiestry nazywają akcję Jerzego Owsiaka "graniem na ludzkich uczuciach" oraz "laicyzacją działalności charytatywnej". Orkiestra jest zjawiskiem bardzo złożonym, w którym dobro miesza się ze złem. Szlachetności wolontariuszy i darczyńców towarzyszy ideologia Wielkiego Dyrygenta, który promuje wizję życia obcą chrześcijaństwu.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ks. Marcjanowicz Ojciec Święty mianował go ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję