Reklama

Niedziela Częstochowska

Zaduszki Artystyczne

Jak co roku zapraszamy na częstochowskie Zaduszki Artystyczne – wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wspominamy zmarłych artystów: muzyków, plastyków, poetów, literatów, architektów oraz wszystkich, których pasje i talenty tworzyły i nadal tworzą kulturę naszego miasta.

[ TEMATY ]

Częstochowa

Zaduszki Artystyczne

Magda Nowak/Niedziela

Zaduszki Artystyczne 2018

Zaduszki Artystyczne 2018

W tym roku Zaduszki odbędą się w środę, 2 listopada w parafii św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Okrzei 41 w Częstochowie. O godz. 18 Mszy św. w intencji zmarłych artystów będzie przewodniczył biskup senior Antoni Długosz. Podczas liturgii zaśpiewają i zagrają chór i instrumentaliści pod kierunkiem Darka Madejskiego.

Po Eucharystii zapraszamy na koncert pt. „Po Twoich śladach do Nieba” w wykonaniu Marty Madejskiej z zespołem w składzie: Daniel Pomorski – instrumenty klawiszowe, Darek Bafeltowski – gitara elektryczna, Michał Trąbski – bas, Filip Filipski – perkusja, Kaja Nowak – chórki.

Pierwsze „Zaduszki Artystyczne” miały miejsce 4 listopada 2001 r. Promotorem tej muzycznej inicjatywy był ks. Grzegorz Ułamek, który zginął 7 lipca 2005 r. Od początku wieczór składał się z dwóch części – Mszy św. w intencji zmarłych artystów oraz koncertu.

2022-10-31 15:46

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Remont małżeński

[ TEMATY ]

Częstochowa

małżeństwo

DA Emaus

Marian Florek

Wspólnota Rodzin Emaus szósty raz zorganizowała rekolekcje dla małżeństw „Remont małżeński”. Spotkanie inauguracyjne miało miejsce 4 lutego w kościele akademickim św. Ireneusza w Częstochowie.

„Radość Miłości, czyli o dojrzewaniu” – tak zatytułowali swoje trzydniowe konferencje Monika i Marcin Gomułkowie, rekolekcjoniści z siedmioletnim stażem małżeńskim i trójką małych dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek napisał do polskiej parafii w Londynie, pozdrawiając również anglikanów

2023-02-04 18:56

[ TEMATY ]

Franciszek

mizar_21984/fotolia.com

Parafia św. Wojciecha w Londynie jest fenomenem na skalę światową między innymi dlatego, że korzysta z gościnności kościoła anglikańskiego. Papież Franciszek najpierw pobłogosławił kopię jasnogórskiej ikony do tego kościoła, a ostatnio proboszcz parafii ks. Bartosz Rajewski otrzymał odpowiedź na swój list.

– W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): "Innej drogi nie ma". Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia – opowiada w rozmowie z KAI ks. Bartosz Rajewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję