Reklama

Wiadomości

Rozpoczął się Kongres 590!

Kilkadziesiąt debat, z udziałem m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, wiceminister rodziny Barbary Sochy oraz ekspertów wielu dziedzin, odbędzie się podczas dwudniowego Kongresu 590.

[ TEMATY ]

kongres 590

PAP/Darek Delmanowicz

W ciągu dwóch dni Kongresu 590 – 17 i 18 listopada 2022 r. – w trakcie paneli dyskusyjnych poruszane będą zagadnienia m.in. polsko-ukraińskiego forum ekonomicznego - rynku pracy, gospodarki i ekonomii społecznej; potencjału i kompetencji Ukraińców, którzy sprowadzili się do Polski; współpracy polsko-ukraińskiej; bezpieczeństwa energetycznego Europy Środkowo-Wschodniej opartego o zasoby PKN ORLEN; bieżących wyzwań geopolitycznych, relacji bezpieczeństwa energetycznego Polski w kontekście polityki Unii Europejskiej; perspektywy poszczególnych państw Trójmorza.

Wydarzenie otworzy panel PGE, dotyczący dezinformacji w energetyce. Pierwszego dnia kongresu zaplanowano również debatę z udziałem szefowej MRiPS pt. "Czy czeka nas społeczeństwo ludzi samotnych?". Tego dnia mowa też będzie o gospodarce w obiegu zamkniętym oraz instytucjach finansowych wspierających rozwój polskiej gospodarki w epoce niepewności. Odbędzie się również panel PKN Orlen i gala "Gwiazdy ubezpieczeń społecznych".

Drugi dzień kongresu rozpocznie się wystąpieniem minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, która będzie mówić o rynku pracy przyjaznym rodzinie. Szefowa MRiPS weźmie też udział w dyskusji "Polityka społeczna w dobie inflacji".

Zaplanowano również panel MRiPS pt. "Luka edukacyjna" i debaty "Zielona transformacja energetyczna w czasach kryzysu" oraz "Bezpieczeństwo energetyczne Polski a polityka UE".

Jesiennej odsłonie tradycyjnie towarzyszy gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienia tych najlepszych. XX edycja tej gali odbędzie się w czwartek. Planowane jest wystąpienie prezydenta.

Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach głównych: Lider sektora małych i średnich przedsiębiorstw; Narodowy Sukces; Międzynarodowy Sukces; Odpowiedzialny Biznes; Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój i STARTUP_PL.

Reklama

Wszystkie panele dyskusyjne jesiennej odsłony 7. edycji Kongresu będą transmitowane na stronie kongres590.pl.

Kongres 590 to kluczowe wydarzenie gospodarcze w Polsce, odbywające się corocznie od 2016 roku pod patronatem honorowym prezydenta RP. Swoją obecnością uświetniają je najważniejsze osoby w państwie: prezydent Andrzej Duda, przedstawiciele Rady Ministrów, Sejmu i Senatu RP, a także menedżerowie zarządzający największymi polskimi spółkami skarbu państwa, wybitni eksperci i liderzy opinii.(PAP)

2022-11-17 15:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kongres w dobrym miejscu i czasie

Kongres 590, którego druga edycja odbyła się w dniach 16-17 listopada br. w podrzeszowskiej Jasionce, to wydarzenie zorganizowane w naprawdę dobrym miejscu i czasie. W dobrym miejscu, bo Rzeszów i Podkarpacie coraz bardziej przyciągają uwagę polityków i biznesmenów, zresztą nie tylko polskich, swoim potencjałem i możliwościami rozwoju. W dobrym czasie, bo po dwóch latach, czyli na półmetku, nad wyraz udanych działań rządu pod przewodnictwem premier Beaty Szydło.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Bp Bizzeti: sytuacja w Turcji jest tragiczna; pomagamy, jak możemy

2023-02-08 15:28

[ TEMATY ]

Turcja

Karol Porwich/Niedziela

„Jak zawsze w takich sytuacjach, ma się poczucie zagubienia. Ale (…) ludzie trwają na modlitwie, więc ostatecznie wiara stanowi wielką pomoc” – zauważył wikariusz apostolski Anatolii. Bp Paolo Bizzeti w momencie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii znajdował się we Włoszech, jednak od razu zaczął pracować na rzecz organizowania pomocy dla ofiar tragedii. Według oficjalnych danych w wyniku katastrofy zginęło w sumie ponad 11 tys. osób.

Hierarcha opisał Radiu Watykańskiemu obecną sytuację w południowej Turcji, gdzie m.in. zawaliła się rzymskokatolicka katedra. Jako odpowiedzialny za miejscową Caritas zwrócił również uwagę na solidarność, którą tamtejsza ludność sobie okazuje, oraz na trudności w dostarczaniu pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję