Reklama

Niedziela Świdnicka

Góra Igliczna. Nowenna na szczycie

W każdą ostatnią sobotę miesiąca w sanktuarium na Górze Iglicznej odbywają się modlitewne spotkania, mające przygotować wiernych na jubileusz 40-lecia koronacji figurki Marii Śnieżnej.

[ TEMATY ]

góra Igliczna

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Msza święta przy ołtarzu Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości

Msza święta przy ołtarzu Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości

Ksiądz kustosz tak ułożył harmonogram spotkań, aby każdej modlitwie nowennowej przewodniczył biskup ze Świdnicy. Po październikowej inauguracji przez bp Ignacego Deca, w sobotę 26 listopada na szczyt Góry Iglicznej przybył bp Adam Bałabuch, który nie tylko uczestniczył w konferencji i modlitwie różańcowej, ale przede wszystkim przewodniczył Mszy świętej w czasie której nawiązał do tytułu maryjnej figurki – Przyczyna Naszej Radości.

- Każdy z nas chce jak najczęściej czuć radość, zadowolenie, szczęście. Bo właśnie radość jest wyrazem, odbiciem przeżywanego dobra, motywuje do działania, daje uczucie spełnienia. Możemy jednak zauważyć, że radość może być czasami tylko powierzchowna, zewnętrzna i jako taka bardzo szybko mija, ponieważ jest ona zwykle wynikiem przyjemności czysto zmysłowych. Źródłem głębokiej radości, która przenika wnętrze człowieka, jest Bóg.

Biskup pomocniczy podkreślił, że osobą żyjącą w pełnej radości i emanującą nią jest Maryja. - Tam, gdzie istnieje miłość, tam też istnieje radość, dlatego po scenie zwiastowania, przepełniona radością Maryja, udaje się do domu Elżbiety i Zachariasza - mówił.

Na koniec warto zachęcić turystów i pielgrzymów, aby odwiedzając sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej zapamiętali, że kolejny dzień nowenny przypada w sobotę 31 grudnia o godz. 10.

2022-11-26 16:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reakcja Kurii na nieprzychylne komentarze wobec Kustosza Sanktuarium na Górze Iglicznej

[ TEMATY ]

góra Igliczna

turystyka.bystrzycaklodzka.pl

Sanktuarium na Górze Iglicznej

Sanktuarium na Górze Iglicznej

Świdnicka Kuria Biskupia wydała oświadczenie w sprawie Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna” na Górze Iglicznej.

- Kuria Biskupia w Świdnicy w odniesieniu do obecnych w przestrzeni medialnej nieprzychylnych komentarzy wobec Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna” na Górze Iglicznej przypomina, że Sanktuarium w swojej działalności kieruje się stosownymi przepisami Prawa Kościelnego, Kodeksu Prawa Kanonicznego, normami prawa partykularnego oraz postanowieniami Statutu – informuje ks. Daniel Marcinkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Bądź radosny, jest Bosko!

2023-01-29 18:23

Homilię wygłosił ks. Michał Piechota

31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, a zarazem jedno z dwóch najważniejszych świąt salezjańskich. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w uroczystości, parafia św. Michała Archanioła na Ołbinie obchodzi ją już dzisiaj.

Eucharystii dla dzieci przewodniczył ks. Michał Piechota, salezjanin. W homilii przypomniał historię życia i powołania założyciela salezjanów. Jan Bosko urodził się w 1815 r. w biednej rodzinie, na terenie północnych Włoch, w małej wiosce niedaleko Turynu. – Od samego początku jako dziecko wykazywał pewne cechy, które go wyróżniały spośród innych: dobroć, wrażliwość na drugiego człowieka, chęć przyprowadzania innych do Pana Boga. Był bardzo dobrym organizatorem, zdolnym dzieckiem, próbował czegoś uczyć swoich kolegów, zachęcał do wspólnej zabawy, chciał być pozytywnym przykładem i wzorem dla innych – tłumaczył ks. Michał.
Kiedy Jan dorósł, usłyszał w sercu wołanie Pana Boga, by pójść do seminarium. Wstąpił do seminarium diecezjalnego a kiedy je ukończył, zaczął się zastanawiać co do swojej przyszłej pracy. Dostawał różne propozycje, ale odkrywając w sobie wrażliwość na biednych, słabych i pokrzywdzonych skierował swoje działania do chłopców odrzuconych przez społeczeństwo turyńskie. Byli to chłopcy pochodzący z biednych rodzin, którzy pracowali na swoje utrzymanie, ale byli oszukiwani przez swoich pracodawców. Ci chłopcy, gdy próbowali wyegzekwować to, co im się należało, byli traktowani jako młodociani przestępcy. Nieraz też bieda zmuszała ich do kradzieży.

CZYTAJ DALEJ

Kongo gotowe, aby przyjąć papieża: mieszkańcy liczą na owoce wizyty

2023-01-30 15:50

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Oczekujemy Ojca Świętego, wszystko jest już gotowe – mówi kongijski biskup Félicien Mwanama Galumbulula. Jak dodaje, w kościołach na prośbę miejscowego episkopatu odmawia się po każdej mszy specjalną modlitwę, aby ta pielgrzymka papieska przyczyniła się do pojednania w Demokratycznej Republice Konga. Ludność bardzo pragnie, aby papież przywrócił pokój.

Biskup diecezji Luiza zaznacza, że Kinszasa jest w pełni zmobilizowana. Miasto zapełniło się plakatami witającymi papieża oraz jego towarzyszy. Co ważniejsze, do stolicy ściągnęły tłumy ludzi przygotowujące się do wysłuchania następcy św. Piotra. Wcześniej Kościół prowadził specjalne przygotowania do pielgrzymki, m.in. organizując cykle katechez wyjaśniających znaczenie wizyty Franciszka. Bp Galumbulula tłumaczy, że dzisiaj dla Konga największym wyzwaniem jest konflikt na wschodzie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję