Reklama

Aspekty

Warsztaty dla mam

Fundacja Edueko zorganizowała kolejne spotkanie w ramach projektu „Łączymy to, co najważniejsze”.

[ TEMATY ]

kobiecość

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

Fundacja Edueko

ks. Rafał Mocny

Warsztaty odbyły się w Katolickim Centrum Studenckim

Warsztaty odbyły się w Katolickim Centrum Studenckim

Spotkanie odbyło się w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach. Były to kolejne warsztaty dla mam „Mama córce, kobieta kobietce”.

- Mamy mogły zaczerpnąć inspirację i wiedzę do rozmów ze swoimi córeczkami. Tematami rozmów było dojrzewanie, płodność, piękno kobiecości. Był to bardzo wartościowy czas! Kolejne warsztaty przed nami – informuje ks. Rafał Mocny.

Więcej o działaniach Fundacji Edueko znajdziecie na profilu facebookowym Katolickiego Centrum Studenckiego w Słubicach.

2022-12-07 07:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To był strzał w dziesiątkę

[ TEMATY ]

Słubice

Archiwum autora

Przyjaciele Paradyża z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach w miesiącu grudniu ubiegłego roku zorganizowali konkurs plastyczny pn. „Rodzinne Betlejem”, którego rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem nagród, miało miejsce w połowie lutego.

Organizatorzy postawili przed uczestnikami zadanie wykonania szopki betlejemskiej siłami rodziny. Celem konkursu było m. in. podkreślenie i umocnienie więzi rodzinnej przez realizowanie wspólnego projektu jako przedsięwzięcia akcentującego zbliżające się Boże Narodzenie oraz kształtowanie postaw, promowanie wartości wspólnoty w Roku Rodziny. Organizatorzy zaskoczeni byli pozytywną reakcją słubickich uczniów a także ich rówieśników z innych miast naszej diecezji. Dzięki kreatywności uczestników komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem oceny prac, które zostały wykonane przez wielopokoleniową rodzinną drużynę. I to była jedna z najważniejszych intencji organizatorów - rozwijanie zdolności twórczych, połączonych z integracją w dążeniu do wspólnego celu – przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Dzięki wykonanym pracom został wzbogacony świąteczny wystrój słubickiego kościoła. W dniu 10.02. br dokonano podsumowania konkursu. Komisja potwierdzając wysoką jakość wykonanych szopek stwierdziła, że wszystkie zasługują na wyróżnienie. 1. miejsce zajęła Amelia Gronowska, Słubice, 2. miejsce - Zuzanna Żywiczka, Słubice, 3. miejsce - Zuzanna Szpiganowicz, Deszczno, wyróżnienie otrzymali - Julia i Kacper Rękawieccy, Słubice. Wręczenia nagród dla rodzinnych drużyn dokonał proboszcz parafii ks. Andrzej Wawrzysiuk wraz z ks. Marcinem Krechowiczem. Ksiądz Proboszcz podsumowując konkurs zwrócił uwagę jak kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz dorosłych poprzez wspólne wypracowanie koncepcji, planowanie i realizacje wykonania pracy plastycznej są ważne dla kształtowania prawidłowych relacji w rodzinie.

CZYTAJ DALEJ

Medytacja chrześcijańska jako forma modlitwy [zaproszenie]

2023-02-08 12:24

Archiwum organizatorów

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym jest medytacja chrześcijańska, albo znasz tę formę modlitwy, ale chcesz ją pogłębić, to spotkanie jest dla Ciebie, gdyż dotyczy szeroko rozumianej medytacji chrześcijańskiej.

Spotkanie zorganizowała wspólnota Pogłębiarka w Stacji Dialog – kawiarni prowadzonej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Będzie o medytacji, o rozproszeniach, czyli cała Pełnia. Po konferencji, którą wygłosi o. Grzegorz Kramer, jezuita, będzie też okazja na chwilę praktyki.

CZYTAJ DALEJ

Minister Kamiński zdecydował o zawieszeniu do odwołania ruchu na przejściu granicznym w Bobrownikach

2023-02-09 11:12

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

granica

pl.wikipedia.org

Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kamiński poinformował w czwartek na Twitterze, że z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydował o zawieszeniu do odwołania ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję