Reklama

Wiadomości

„Prawo do życia czy prawo do aborcji?”

Zapraszamy na konferencję organizowaną z okazji Narodowego Dnia Życia - święta ustanowionego przez Sejm uchwałą z 27 sierpnia 2004 r. Organizatorami konferencji są Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny oraz Koalicja dla Życia i Rodziny.

2023-03-16 14:42

[ TEMATY ]

konferencja

aborcja

prawo do życia

Adobe.Stock

Konferencja „Prawo do życia czy prawo do aborcji?”


Warszawa, 24 marca 2023, budynek Sejmu RP

Konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia - święta, ustanowionego przez Sejm uchwałą z 27 sierpnia 2004 r.

Reklama

Organizatorzy: Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny oraz Koalicja dla Życia i Rodziny

Prowadzący – red. Jan Pospieszalski

12.00 – 13.30 Część I

Poseł Piotr Uściński - wiceminister rozwoju i technologii, przew. Zespołu na rzecz Życia i Rodziny – Ochrona życia jako element polityki rodzinnej i demograficznej

Poseł dr Bartłomiej Wróblewski – Polska Konstytucja po stronie życia

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr - Prawo do życia prawem przyrodzonym czy nabytym?

Mec. Jerzy Kwaśniewski – Instytut Ordo Iuris – Źródła stanowienia prawa.

13.30 – 14.00 Przerwa

14. 00 – Część II

Europoseł dr Patryk Jaki – Kwestionowanie prawa do życia przez Parlamentu Europejski.

dr Paweł Wosicki – Fundacja „Głos dla Życia” – Strategie obrony życia

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - psycholog, prawnik– Pomoc dla kobiet w trudnej sytuacji związanej z ciążą.

Wojciech Zięba – Polskie Stow. Obrońców Życia Człowieka - Zapomniane dzieci z niepełnosprawnościami – Inicjatywa Obywatelska „STOP zakazowi pracy”.

Należy podkreślić rolę jaką wskazali posłowie ustawiając Narodowy Dzień Życia. W dokumencie tym czytamy, że 24 marca powinien stać się okazją do "narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych". „Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia” .

LINK DO REJESTRACJI: koalicjadlazyciairodziny.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gallagher: wirus groźny nie tylko dla zdrowia, ale i dla praw człowieka

[ TEMATY ]

prawa człowieka

prawo do życia

Szef watykańskiej dyplomacji zabrał głos podczas 46. posiedzenia Rady Praw Człowieka ONZ. Zauważył, że niektóre obostrzenia narzucane przez władze w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego naruszają korzystanie z praw człowieka. Abp Paul Gallagher podkreślił, że jednym z najpoważniejszych problemów jest pogłębiająca się erozja prawa do wolności religijnej.

Przypomniał, że prawo to powinno chronić nie tylko wolność sumienia, ale także publiczne wyznawanie wiary, np. w formie obrzędów i uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Święte oburzenie

Czterdzieści procent Polaków jest w stanie uwierzyć we wszystko, co przekazują media, a 2/3 młodych osób czerpie informacje o świecie i Polsce tylko z mediów społecznościowych.

Wprowadzenie do debaty publicznej problemu pedofilii zawsze działa polaryzująco. Bolesne doświadczenie śmierci chłopca, który został wykorzystany seksualnie przez pedofila zaprzyjaźnionego z matką, jest dramatem dziecka i wielu osób z jego otoczenia.

CZYTAJ DALEJ

Koncert pasyjny - Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu

2023-03-25 18:40

Kościół pobrygidkowski

W kościele rektoralnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej przy ul. Narutowicza w Lublinie rozpoczynają się wieczory muzyczne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję