Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny na Teofilowie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Adam Kuźmicki

O Bożym Miłosierdziu, polegającym na patrzeniu sercem, mówił abp Grzegorz Ryś w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta w Łodzi. Do klaretyńskiej świątyni na Teofilowie metropolita łódzki wprowadził relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej.

W homilii podczas Mszy św. abp Grzegorz Ryś zwracał uwagę na konieczność naśladowania Boga w Jego "patrzeniu sercem", ponieważ pozwala ono dostrzec najsłabszych. - Jak zaczynasz patrzeć sercem, tak jak Bóg, to zaczynasz widzieć ludzi, których inni nie widzą. Bóg widzi najmniejszego. To jest jeden z wymiarów miłosierdzia właśnie, że zwracasz uwagę na tego, kto może najmniej - podkreślał duchowny.

 Przywołując przykład wywyższenia przez Boga św. siostry Faustyny, której relikwie wprowadzone zostały do kościoła, abp Ryś zachęcał wiernych do wywyższania najmniejszych członków parafialnej wspólnoty. - To jest to, że imię Faustyna jest znane na całym świecie. Po ludzku: kim ta siostra była? Co takiego wielkiego zrobiła? Jakie miała wykształcenie, jakie pochodzenie? Jak pracowała w Łodzi? To jest ktoś, kto się nadaje na bohaterkę całego świata? Miłosierny Bóg widzi to, co jest małe. To, co jest ostatnie. To Bóg wyciąga, podnosi, promuje. Przynieśliście sobie relikwie św. Faustyny do kościoła. Będziecie tacy? Będziecie mieć taki wzrok? Będziecie widzieć tych, co mogą najmniej? Oni będą mieli do powiedzenia najwięcej w tej wspólnocie? - pytał zebranych duszpasterz.

Reklama

Na zakończenie metropolita łódzki wyjaśnił, że tym, co łączy św. Jana Pawła II i św. Faustynę, jest słowo "miłosierdzie". - "Misericordia" oznacza "serce dla biedaka". Serce dla kogoś, kto jest poszkodowany, serce dla kogoś, kto jest słaby - podsumował.

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej do kościoła na Teofilowie w Łodzi stanowiło jednocześnie zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych w parafii.

2023-03-20 14:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zakończyły się warsztaty dotyczące tzw. Synodów Parafialnych

2023-05-16 08:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi zakończyły się warsztaty dotyczące tzw. Synodów Parafialnych, które będą adaptacją do warunków danych wspólnot ustaleń – zakończonego w marcu tego roku – IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Relikwie bł. S. Frelichowskiego zachowały się, bo przed spaleniem ciała wycięto mu kości z dłoni

2023-05-30 07:08

[ TEMATY ]

bł. ks. Stefan Frelichowski

frelichowski.pl

Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, prezbiter i męczennik

Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, prezbiter
i męczennik

Więźniowie obozu w Dachau wierzyli, że zmarły na tyfus w 1945 r. bł. Stefan Frelichowski był święty, dlatego przed spaleniem ciała wycięli kości z jego dłoni i zakopali, by po wyzwoleniu obozu mogły stać się relikwiami - powiedział PAP kustosz sanktuarium bł. Stefana Frelichowskiego w Toruniu ks. Wojciech Niedźwiecki.

Relikwie patrona harcerzy, męczennika obozu koncentracyjnego w Dachau bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego zostaną 4 czerwca wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Odbędzie się to podczas centralnej Mszy św. z okazji XVI Święta Dziękczynienia, którą o godz. 12 odprawi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

CZYTAJ DALEJ

Pigułka słów Jezusa

2023-05-30 21:21

[ TEMATY ]

św. Rita nabożeństwo róża

ks. prof. Tadeusz Guz

Jadwiga Dobija

Maturzyści niosą figurę Maryi.

Maturzyści niosą figurę Maryi.

W 28. rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Skoczowie, Bielsku i Żywcu, w parafii św. Antoniego w Kalnej upamiętniono tę wizytę, a także modlono się przez wstawiennictwo św. Rity.

Na wiernych czekało 300 róż, które proboszcz ks. Kazimierz Hanzlik pobłogosławił i potem wierni mogli podzielić się płatkami róż z innymi ludźmi. Odczytano prośby i kapłan poprowadził nabożeństwo, a po nim celebrował Mszę św. zakończoną procesją z różami i odśpiewaniem litanii loretańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję