Reklama

Franciszek

Watykan potwierdza: papież w sobotę zostanie wypisany ze szpitala

Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że papież Franciszek opuści w sobotę Poliklinikę Gemelli.

[ TEMATY ]

szpital

Watykan

papież Franciszek

PAP/ETTORE FERRARI

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Publikujemy treść wieczornego komunikatu prasowego:

"Dziś po południu Jego Świątobliwość papież Franciszek, po modlitwie w kaplicy w prywatnym apartamencie [szpitalnym - przyp. KAI], przyjął Eucharystię. Następnie, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odwiedził oddział onkologii i neurologii dziecięcej i ochrzcił małego Miguela Angela.

Przy tej okazji, zwracając się do obecnych tam pracowników służby zdrowia, przypomniał o tych wszystkich, którzy przyczyniają się do łagodzenia dolegliwości fizycznych oraz cierpień tych, którzy na co dzień są powołani do dawania świadectwa o krzyżu Chrystusa, i wyraził wdzięczność za ich poświęcenie i ducha służby.

Reklama

Po zakończeniu wizyty, powrócił na oddział.

Zespół medyczny, który towarzyszy Jego Świątobliwości papieżowi Franciszkowi, po ocenie wyników przeprowadzonych dziś badań i korzystnego przebiegu leczenia klinicznego, potwierdził wypisanie Ojca Świętego z Polikliniki Gemelli w dniu jutrzejszym".

2023-03-31 21:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Dwie wizyty św. Jana Pawła II na Węgrzech i druga podróż Franciszka

Papież Franciszek wraca w piątek po ponad półtora roku na Węgry. We wrześniu 2021 roku złożył kilkugodzinną wizytę w Budapeszcie w związku z zakończeniem Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Odprawił Mszę i spotkał się z władzami kraju. Dwa razy na Węgrzech był św. Jan Paweł II.

W sierpniu 1991 roku, a więc w przełomowym okresie po upadku komunizmu św. Jan Paweł II przybył na Węgry prosto z Polski, gdzie przewodniczył Światowym Dniom Młodzieży w Częstochowie. W czasie tej wizyty na Węgrzech odprawił Mszę przed bazyliką katedralną w Ostrzyhomiu. Tam, w mieście, które jest stolicą arcybiskupią prymasów, oddał hołd duchowieństwu prześladowanemu w czasach komunistycznych.

CZYTAJ DALEJ

Towarzyszyła synowi w śmiertelnej chorobie. Mama Carla Acutisa: "To syn zaprowadził mnie do Boga"

2023-05-26 12:36

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

Ks. Daniel Plewka

Antonia Acutis żyła z dala od Boga. We Mszy Świętej uczestniczyła zaledwie trzy razy: w dniu chrztu, w dniu Pierwszej Komunii Świętej i w dniu ślubu. To jej syn doprowadził ją do Boga. Zapytana o to w jaki sposób jej syn odkrył wiarę odpowiada: „Na pewno nie dzięki nam, rodzicom. Nie uczęszczaliśmy na niedzielną Mszę Świętą. Dużą rolę odegrała Beata, polska niania oddana Papieżowi Wojtyle, ale w Carlo była też taka naturalna skłonność do świętości. Kiedy miał 3 i pół roku poprosił mnie żebyśmy weszli do Kościoła, aby pozdrowić Jezusa. W mediolańskich parkach zbierał kwiaty, aby ofiarować je Madonnie. Ja byłam analfabetką, jeśli chodzi o wiarę, to on mnie uratował i przyprowadził do Boga”.

Powstało już wiele biografii opisujących niezwykłość piętnastoletniego Carlo, ale żadna z nich nie poprowadziła nas jeszcze tak blisko, jak historia jego matki, która żyła u jego boku. Antonia towarzyszyła swojemu synowi, w najtrudniejszym doświadczeniu – w śmiertelnej chorobie. Doświadczała razem z nim bólu i samotności. Jak przeżyć ze świadomością, że ukochane dziecko umiera? Jak poradzić sobie z tą niewyobrażalną udręką? Jak zaufać Bogu? Jak sama mówi: To Carlo rozproszył mrok tej najciemniejszej godziny w moim życiu, złagodził wstrząs spowodowany straszną wieścią. Nie wpadł w przerażenie. Nie pozwolił, żeby owładnął nim lęk. Zamiast tego zwrócił się ku Bogu. […] Na diagnozę zareagował łagodnie i powiedział: „Pan dał mi miłą pobudkę”. Matka i autorka dzisiaj ma odwagę dzielić się z nami historią życia Carlo, który pomimo cierpienia, nie stracił radości życia. Odsłania przed nami tajemnice swojego syna, dla którego Bóg był w centrum życia aż do końca.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski: kapłaństwo nie jest nasze

– Nie spełniamy kapłaństwa sami dla siebie, dla instytucji, ale chcemy nieść Boga ludziom – podkreślił bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej przewodniczył 30 maja Mszy św. w parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie w 30. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

Eucharystię koncelebrowali jego współbracia z rocznika.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję