Reklama

Nowy album papieski

Niedziela Ogólnopolska 7/2010, str. 5

Album „Dacie światu wielkiego Papieża. Polska” zawiera unikatowe i archiwalne zdjęcia Grzegorza Gałązki, które pokazują Jana Pawła II i obrazują klimat niektórych papieskich pielgrzymek do Ojczyzny.
W albumie znajduje się 19 fragmentów papieskich homilii i przemówień. Wybrano teksty bardzo ważne dla dziejów naszego Narodu - teksty, które Papież wygłaszał w przełomowych chwilach naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce (np. homilia z placu Zwycięstwa w 1979 r. czy ze Skoczowa w 1995 r.).
Te i inne papieskie słowa powinny być nieustannie przypominane i poddawane refleksji - nie tylko przez pamiętających papieskie pielgrzymki, lecz także przez każde nowe pokolenie Polek i Polaków.
We wstępie do albumu kard. Józef Glemp napisał: „Ks. Bronisław Markiewicz (...) mówił wprost o pontyfikacie Papieża Polaka i o przyszłej roli Polski w świecie. W jego broszurce «Bój bezkrwawy» z 1908 r. czytamy prorocze słowa: «Wy, Polacy, przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajemnie wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim. I tym sposobem wprowadzicie dotąd niewidzialne braterstwo ludów (...). Bóg wyleje na was wielkie łaski i dary, wzbudzi między wami ludzi świętych i mądrych, i wielkich mistrzów, którzy zajmą zaszczytne stanowiska na kuli ziemskiej (...). Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego Papieża»”. Tytuł albumu jest wyjęty z tego właśnie proroctwa bł. ks. Bronisława Markiewicza.
W przygotowaniu jest już druga część tej publikacji: „Dacie światu wielkiego Papieża. Świat”, w której przypomniane zostaną największe i najważniejsze światowe wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawła II.

Album „Dacie światu wielkiego Papieża. Polska”
(format 32 cm x 25 cm, oprawa twarda, szyta i klejona, 160 stron) można zamówić pod adresem:
Wydawnictwo Michalineum,
ul. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki,
tel.: (22) 781-14-20; fax 771-36-15
e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl
www.michalineum.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Niedziela Ogólnopolska 48/2007, str. 22-23

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

TER

Św. Mikołaj, patron kościoła

Św. Mikołaj, patron kościoła

Niegdyś święty biskup z Myry był jednym z ważniejszych świętych chrześcijaństwa. Dziś stał się „świętym komercji”. Współczesność odarła go z ornatu, z głowy zdjęła mitrę i zabrała pastorał.

„Świętego krasnala” - jak nietrudno zgadnąć - wymyślili amerykańscy specjaliści od reklamy. Dziś byśmy powiedzieli, że to taki święty po obróbce w McDonald’s

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Hołd z kwiatów w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2022-12-05 15:41

[ TEMATY ]

hołd kwiatów

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Nawiązujący do tradycji rzymskiej hołd z kwiatów będzie w najbliższy czwartek głównym wydarzeniem uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Przed stojącą na kilkumetrowej kolumnie figurą Matki Bożej po raz czternasty złożony zostanie bukiet białych róż.

Jasnogórski zwyczaj modlitwy i składania Matce Bożej hołdu z białych kwiatów został zapoczątkowany w 2009 r. i jest nawiązaniem do rzymskiej tradycji tzw. omaggio floreale, czyli obdarowywania Maryi kwiatami. Tradycyjnie metropolita częstochowski zostaje wyniesiony w górę w koszu drabiny strażackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję