Reklama

Czekają na naszą pomoc

Adrian

Chłopiec od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jest rehabilitowany od pierwszego roku życia. Obecnie ma 12 lat i uczęszcza do szkoły oddalonej o 30 km od miejsca zamieszkania, która zapewnia również rehabilitację. Rodzice byli z synem na wielu turnusach rehabilitacyjnych, m.in. w Mielnie. Operacja w Chicago pozwoliła na zlikwidowanie przykurczy, umożliwiła wyprostowanie nóg i chodzenie - z pomocą drugiej osoby. Rodzicie pragną kontynuować rehabilitację, która daje tak wspaniałe efekty, i dlatego proszą o pomoc. Darowizny na rzecz chłopca można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” - zbiórka publiczna, 01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5, nr rachunku: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199, Bank Pekao SA, I O. Warszawa, z dopiskiem: „Darowizna na leczenie i rehabilitację Adriana Kowalczyka”. Bank Pekao SA - zgodnie z umową z Fundacją - nie pobiera opłat od wpłat na to konto. Kod dla wpłat zagranicznych: SWIFT (BIC): PKOPPLPW. Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego. Przekazane darowizny mogą być odliczone od podatku. Strona internetowa: www.dzieciom.pl.

Dawid i Seweryn

Mama chłopców pisze: „Wychowuję dwoje niepełnosprawnych dzieci: Dawida, lat 11 i Seweryna, lat 8. Dawid od 3. miesiąca życia choruje na epilepsję i niedosłuch obustronny. Jest uczniem klasy piątej szkoły integracyjnej. Seweryn cierpi na zespól Angelmana, rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół, którego objawami są m.in.: upośledzenie umysłowe, ataksja, padaczka, a także upośledzenie mowy, zaburzenia ruchu i równowagi. Synek ma również astmę i porażenie dziecięce dwukończynowe, przerosty w obu kolanach i skrzywienie bioder. Uczęszczamy do Ośrodka Terapii i Rehabilitacji w Kwidzynie, psychologa klinicznego, pedagoga specjalnego oraz logopedy. Obaj synowie potrzebują m.in.: obuwia medycznego, inhalatorów, rehabilitacji, hipoterapii, leków i wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Proszę o pomoc”.
Darowizny na rzecz chłopców można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” - zbiórka publiczna, 01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5, nr rachunku: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199, Bank Pekao SA, I O. Warszawa, z dopiskiem: „Darowizna na leczenie i rehabilitację Dawida i Seweryna Kowalskich”. Bank Pekao SA - zgodnie z umową z Fundacją - nie pobiera opłat od wpłat na to konto. Kod dla wpłat zagranicznych: SWIFT (BIC): PKOPPLPW. Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego. Przekazane darowizny mogą być odliczone od podatku. Strona internetowa: www.dzieciom.pl.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie konto jest obecne na Twitterze od 10 lat

2022-12-06 09:36

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Przed 10 laty – 12 grudnia 2012 Benedykt XVI zamieścił pierwszy wpis na Twitterze. Przypominając tę rocznicę niemiecka agencja katolicka KNA zwróciła uwagę, że wtedy „wiadomość była ta była sensacją (...) i mało kto mógł przypuszczać, że wówczas już ponad 85-letni Ojciec Święty zostanie pierwszym tweetującym papieżem.

Watykan potraktował to jednak poważnie. Dziesięć lat temu otwarto na Twitterze nie tylko jeden papieski kanał, ale dziewięć: od włoskiego i angielskiego po arabski i łaciński. Papież jest wszechobecny na Twitterze”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję