Reklama

„AsiaNews”

Wytrwać w wierze

Codziennie 3 tys. Filipińczyków opuszcza swój kraj w poszukiwaniu pracy. Filipińska diaspora na całym świecie liczy już 10 mln osób. Ostatnio Filipińczycy coraz częściej wyjeżdżają do arabskich krajów Bliskiego Wschodu. W samej Arabii Saudyjskiej pracuje ich 200 tys. Losem filipińskich, katolickich w większości emigrantów - rezydujących i pracujących w Arabii Saudyjskiej zajął się serwis „AsiaNews”. Okazuje się, że oprócz tego, że w Arabii Saudyjskiej pod groźbą srogich kar nie mogą praktykować swojej wiary, to są zmuszani do przejścia na islam. - Albo przyjmujesz islam, albo tracisz pracę - takie ultimatum słyszą prawie wszyscy. Niektórzy ulegają presji, inni odrzucają żądania, narażając się na sankcje ze strony pracodawców. Najgorszą sytuację mają kobiety, którym jeszcze grozi gwałt. Zgwałcone nie są chronione przez państwo. System jurysdykcyjny wymierzy im karę za „seks pozamałżeński”. Jedna z takich filipińskich kobiet przebywa właśnie w saudyjskim więzieniu. Czeka na rozprawę. Grozi jej kara 100 batów.

(pr)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników służby zdrowia

2023-02-08 10:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich /Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 1-13.

Wtorek, 7 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję