Reklama

Przygotowanie firmy do przyjęcia euro

Czas przygotowania firmy do wprowadzenia wspólnej waluty zależeć będzie od wielkości firmy. Firma musi przygotować systemy informatyczne, logistyczne, dostosować rachunkowość i przeszkolić personel. Ostatnim momentem na rozpoczęcie przygotowań będzie wejście Polski do ERM 2. Szacuje się, że wielkie firmy będą musiały na ten proces przeznaczyć nawet dwa lata. W planowaniu tej logistycznej operacji należy:
1. Dokonać oceny wpływu wymiany waluty na działalność firmy - na systemy księgowe i ich środowisko informatyczne, uświadomić sobie wyzwania związane z obrotem w dwu walutach, skutki dla stosunków z pracownikami, klientami, dostawcami oraz konkurencją.
2. Określić strategię - podjąć decyzję co do skutków wymiany waluty np. na poprawę wydajności firmy, modernizację systemów informatycznych, określenie stopnia konieczności skorzystania z wiedzy specjalistów z zewnątrz.
3. Wyznaczyć osobę (zespół projektu euro) do koordynowania procesu przygotowań do wymiany waluty.
4. Wyznaczyć plan działania z terminami zakończenia poszczególnych zadań.
5. Zapewnić zasoby ludzkie i finansowe do wdrożenia projektu. W przypadku korzystania z pomocy zewnętrznych specjalistów w dziedzinie technologii informatycznych zadbać, by w miarę zbliżania się daty wymiany waluty byli dostępni „na zawołanie”.
6. Szczegółowo monitorować postępy w przygotowaniach do wymiany waluty, co pozwoli na zdiagnozowanie problemów i ryzyka na wczesnym etapie.
7. Korzystać ze wszystkich źródeł informacji: broszur, konferencji, seminariów, organizacji biznesowych, stowarzyszeń handlowych, izb handlowych, banków.

(A.C.)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Ks. Oder: Oskarżanie Jana Pawła II o zamiatanie pod dywan spraw pedofilskich przeczy faktom

2022-12-05 10:28

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

fot. Adam Bujak Biały Kruk

- Oskarżanie Jana Pawła II o sprzyjanie czy „zamiatanie pod dywan” przestępstw na tle pedofili jest zupełnym absurdem, a przede wszystkim przeczy faktom – mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Sławomir Oder, postulator jego procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

A oto pełna treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej

2022-12-05 18:35

Ilona Baran

Podczas spotkania inauguracyjnego

Podczas spotkania inauguracyjnego

Dziś odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej. W jej skład weszły osoby z różnych środowisk, także kościelnego, które reprezentowane jest przez abp. Józefa Kupnego.

W rozmowie z Iloną Baran dla Radia Rodzina, metropolita wrocławski podkreślił, że potrzebne jest wychowanie muzyczne i kulturalne społeczeństwa.- Człowiek kulturalny, człowiek współczesny powinien otrzymać pełne wykształcenie w zakresie różnych dziedzin sztuki. Dlatego chcę wspierać działania Opery Wrocławskiej, która staje się coraz jaśniejszym punktem na muzycznej mapie naszej ojczyzny - zaznaczył abp Józef Kupny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję