Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

4586. Krystyna

Mam 59 lat, jestem katoliczką. Lubię słuchać Radia Maryja, czytać pisma katolickie. Pragnę za pośrednictwem „Niedzieli” poznać osoby wierzące, szczere, życzliwe, prawdomówne, kochające Boga i człowieka; także siostry zakonne. Czekam na listy od osób ceniących wartości chrześcijańskie, w zbliżonym wieku, z woj. lubuskiego, choć niekoniecznie.

4587. Anna z Mazowsza

Mam 35 lat. Jestem praktykującą katoliczką, spokojną, samodzielną, życzliwą innym ludziom oraz ceniącą wartości chrześcijańskie takie jak dobroć i mądrość życiowa. Lubię podróże, piękno przyrody, turystykę pieszą, pływanie, uprawiam żeglarstwo. W czasie wolnym staram się czytać książki, słucham muzyki (klasycznej, złote przeboje itp.). Szukam bliskiej osoby. Nie mam zbyt wielu przyjaciół. Jestem osobą samotną. Mam nadzieję, że spotkam prawdziwych przyjaciół, a wśród nich może i tego jedynego, na dobre i na złe.

4588. Andrzej

Jestem 56-letnim kawalerem, spokojnym, z dobrym charakterem, niezależnym. Mieszkam na wsi. Mam wykształcenie średnie. Poznam przyjaciół chcących korespondować lub się spotykać, a wśród nich może i tę jedyną.

4589. Czytelniczka

Reklama

Pani lat 55, samotna, religijna, spokojna, uczciwa, pragnie poznać osobę o podobnych cechach, a być może i tę „drugą połówkę” na jesień życia.

4590. Teresa z Warszawy

Mam 55 lat, jestem wdową. Lubię przyrodę, spacery, dobrą książkę. Kocham życie. Cenię przyjaźń, szacunek. Szukam bratniej duszy, kogoś na dobre i na złe.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Światełko nadziei przekazana dla Ukrainy

2023-01-27 07:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Światło nadziei zostało przekazane z Jasnej Góry dla Ukrainy. Ogień z wiecznej lampy z Kaplicy Matki Bożej zostanie zawieziony teraz do Lwowa, a stamtąd rozesłany także na wojenny front. Jak powiedział kustosz Sanktuarium z intencją przypomnienia, że każdego dnia modlimy się tu o pokój i o łaskę opamiętania dla oprawców z Rosji. Abp Wacław Depo prosił w czasie Apelu, by rozbłysło ono dla tych, którzy żyją w cieniu i w mrokach cierpień i śmierci.

Przekazanie światła to pomysł jednego z częstochowskich katechetów, który podjęli paulini i metropolita częstochowski. W akcję włączyli się także Rycerze Kolumba oraz polska i ukraińska młodzież.

CZYTAJ DALEJ

Dofinansowanie dla parafii w Starej Wsi i diecezji

2023-01-27 21:00

[ TEMATY ]

konkurs

dofinansowanie

beneficjenci

ks. Szymon Tracz

Projekt książki.

Projekt książki.

Diecezja bielsko-żywiecka oraz parafia Podwyższenia Krzyża św. w Starej Wsi zostały beneficjentami konkursu „Drewno jest z lasu”.

Diecezja wraz ze starowiejską parafią otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Leśnego, którymi dysponuje Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Dzięki temu będzie możliwe wydanie publikacji pt.: „Blask i splendor drewnianych kościołów Beskidzkiego Muzeum Rozproszonego Diecezji Bielsko-Żywieckiej” autorstwa ks. dr. Szymona Tracza, gdzie będzie prezentowana drewniana architektura sakralna Podbeskidzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję