Reklama

Konkurs „Niedzieli” na Wielki Post

„Mój krzyż”

Krzyż jest wielkim symbolem religii chrześcijańskiej. Przez krzyż Pan Jezus zbawił świat i ukazał miłość Boga do człowieka. Nie ma większej miłości niż ta związana z ofiarą krzyża - miłość do końca.
Nasz szacunek i przywiązanie do krzyża wypływają z wiary, uczuć i przekonania do wartości ewangelicznych i religijnych. Dlatego każdy atak na krzyż my, chrześcijanie, odbieramy jako świętokradztwo i bardzo głęboko przeżywamy. To deptanie naszych najświętszych uczuć.
Proponujemy Czytelnikom „Niedzieli” na Wielki Post szczególną, osobistą refleksję odnoszącą się do Krzyża świętego. Zapraszamy wszystkich do wypowiedzi-świadectw nt. „Mój Krzyż”. Każdy chrześcijanin, mający świadomość swojego związku z Bogiem, przeżywa dramat, który miał miejsce na Kalwarii, dramat grzechu odkupionego na krzyżu. Ten dramat zaistniał w jakiś sposób w sercach milionów ludzi, jest w nich obecny i przekłada się na codzienność.
Niech Państwa wypowiedzi skoncentrują się na osobistym krzyżu. Może krzyż, który olśnił Twoje serce i duszę, był największą radością Twojego życia... Ale też stał się, być może, Twoim wyrzutem sumienia z powodu niewierności, sprzeniewierzenia się własnemu sercu, odrzucenia wartości...
Serdecznie prosimy o wypowiedzi-świadectwa - w dowolnej formie literackiej - na temat doświadczenia krzyża w swoim życiu.
Uczestnicy konkursu proszeni są o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie: www.niedziela.pl.
Prace w formie wydruków z kopią zapisaną elektronicznie należy nadsyłać do 31 maja br. pod adresem:
Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”
ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa,
www.niedziela.pl, e-mail: redakcja@niedziela.pl
tel. (34) 365-19-17 lub (34) 369-43-00.
Laureaci konkursu zostaną powiadomieni pisemnie o wygranej, a decyzja jury będzie opublikowana 1 sierpnia br. Wręczenie nagród nastąpi 18 września br. na Jasnej Górze, podczas dorocznej pielgrzymki Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w „Niedzieli” (fragmenty) i na stronie internetowej naszego tygodnika.
Główne Nagrody to: pielgrzymka do Ziemi Świętej, pielgrzymka do Rzymu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Duch Święty chce dodać odwagi Twojemu zlęknionemu sercu

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 24-30.

Czwartek, 9 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Komunikat bpa T. Lityńskiego w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-08 17:18

[ TEMATY ]

zbiórka

bp Tadeusz Lityński

komunikat

trzęsienie ziemi

ks. Rafał Witkowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii bp Tadeusz Lityński skierował komunikat do diecezjan, w którym zwraca się z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm.

W niedzielę 12 lutego w kościołach i kaplicach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wtedy też zostanie odczytany wiernym poniższy komunikat. Na łamach "Niedzieli" można się z nim zapoznać już wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję