Reklama

Konkurs „Niedzieli” na Wielki Post

„Mój krzyż”

Krzyż jest wielkim symbolem religii chrześcijańskiej. Przez krzyż Pan Jezus zbawił świat i ukazał miłość Boga do człowieka. Nie ma większej miłości niż ta związana z ofiarą krzyża - miłość do końca.
Nasz szacunek i przywiązanie do krzyża wypływają z wiary, uczuć i przekonania do wartości ewangelicznych i religijnych. Dlatego każdy atak na krzyż my, chrześcijanie, odbieramy jako świętokradztwo i bardzo głęboko przeżywamy. To deptanie naszych najświętszych uczuć.
Proponujemy Czytelnikom „Niedzieli” na Wielki Post szczególną, osobistą refleksję odnoszącą się do Krzyża świętego. Zapraszamy wszystkich do wypowiedzi-świadectw nt. „Mój Krzyż”. Każdy chrześcijanin, mający świadomość swojego związku z Bogiem, przeżywa dramat, który miał miejsce na Kalwarii, dramat grzechu odkupionego na krzyżu. Ten dramat zaistniał w jakiś sposób w sercach milionów ludzi, jest w nich obecny i przekłada się na codzienność.
Niech Państwa wypowiedzi skoncentrują się na osobistym krzyżu. Może krzyż, który olśnił Twoje serce i duszę, był największą radością Twojego życia... Ale też stał się, być może, Twoim wyrzutem sumienia z powodu niewierności, sprzeniewierzenia się własnemu sercu, odrzucenia wartości...
Serdecznie prosimy o wypowiedzi-świadectwa - w dowolnej formie literackiej - na temat doświadczenia krzyża w swoim życiu.
Uczestnicy konkursu proszeni są o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie: www.niedziela.pl.
Prace w formie wydruków z kopią zapisaną elektronicznie należy nadsyłać do 31 maja br. pod adresem:
Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”
ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa,
www.niedziela.pl, e-mail: redakcja@niedziela.pl
tel. (34) 365-19-17 lub (34) 369-43-00.
Laureaci konkursu zostaną powiadomieni pisemnie o wygranej, a decyzja jury będzie opublikowana 1 sierpnia br. Wręczenie nagród nastąpi 18 września br. na Jasnej Górze, podczas dorocznej pielgrzymki Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w „Niedzieli” (fragmenty) i na stronie internetowej naszego tygodnika.
Główne Nagrody to: pielgrzymka do Ziemi Świętej, pielgrzymka do Rzymu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Centrum Heschela KUL upamiętniło ofiary Akcji „Reinhardt”

2022-12-05 20:36

[ TEMATY ]

KUL

upamiętnienie

BP KUL

Podczas Akcji „Reinhardt” zginęło dwa miliony Żydów, tylko z powodu swojego pochodzenia. Musimy działać wspólnie, aby pamięć o tych wydarzeniach nie zaginęła. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Centrum Heschela. To bardzo ważna inicjatywa, symbol wzajemnego zaufania, dialogu i zrozumienia, a to jest dokładnie to, czego dziś potrzebujemy – powiedział ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne podczas upamiętnienia ofiar niemieckiej akcji „Reinhardt” w 80.. rocznicę jej rozpoczęcia. Wydarzenia w Lublinie zorganizowało Centrum Heschela KUL.

O tej wartości naszej wspólnej historii i misji związanej z jej przekazywaniem mówił również rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. Przypomniał, że wśród pierwszych ofiar niemieckiego terroru w Lublinie znaleźli się także wykładowcy KUL, w tym rektor uczelni ks. prof. Antoni Szymański. „Pamięć o tych wydarzeniach musi być podtrzymywana, szczególnie wśród młodych ludzi, także z wykorzystaniem nowym mediów i technologii komunikacji. To również zadanie Centrum Heschela KUL" – podkreślał ks. prof. Kalinowski.

CZYTAJ DALEJ

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana Rupnika

2022-12-05 13:06

[ TEMATY ]

jezuici

Monika Książek

Pomimo stwierdzenia przez Dykasterię Nauki Wiary przedawnienia zarzutów stawianych wobec znanego słoweńskiego jezuity o. Marko Ivana Rupnika SJ nadal toczy się przeciw niemu postępowanie administracyjne i nie może on prowadzić działalności publicznej – poinformowała Kuria Generalna Towarzystwa Jezusowego w Rzymie.

Do Dykasterii Nauki Wiary wpłynęła w 2021 r. skarga na o. Marko Ivana Rupnika SJ, dotycząca jego sposobu sprawowania posługi. Nie dotyczyła ona osób niepełnoletnich. Dykasteria Nauki Wiary zwróciła się do Towarzystwa Jezusowego z prośbą o wszczęcie dochodzenia wstępnego w tej sprawie. Towarzystwo Jezusowe natychmiast wyznaczyło zewnętrznego śledczego (zakonnika z innego instytutu) do przeprowadzenia dochodzenia. Różne osoby zostały zaproszone do złożenia zeznań. Raport końcowy został złożony w Dykasterii Nauki Wiary. Po przestudiowaniu wyników tego dochodzenia, Dykasteria Nauki Wiary stwierdziła, że fakty, o których mowa, uległy przedawnieniu i dlatego zamknęła sprawę na początku października bieżącego roku.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Wystawa „Dzieci z Przemysłowej”

2022-12-06 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Na Placu Katedralnym prezentowana jest wystawa poświęcona pamięci dzieci, którzy byli więźniami łódzkiego „Małego Oświęcimia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję