Reklama

Niedziela Świdnicka

Misje święte

Wałbrzych. Niezwykły czas łaski

Nowe życie w Duchu świętym. Pod takim hasłem w dniach 21-28 maja odbywają się w parafii Zmartwychwstania Pańskiego Misje Święte, które prowadzi ks. Paweł Gołofit z Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

2023-05-25 21:43

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Czesław Studenny

Misje Święte

ks. Paweł Gołofit

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, Wałbrzych

ks. Paweł Gołofit podczas głoszenia nauk misyjnych

ks. Paweł Gołofit podczas głoszenia nauk misyjnych

Kapłan z odległej archidiecezji lubelskiej, wraz grupą świeckich ewangelizatorów przybył na zaproszenie proboszcza ks. kan. Czesława Studennego, aby z mocą głosić słowo Boże i odnowić w sercach wiernych miejscowej wspólnoty relację z Jezusem.

- W relacji z Panem Bogiem, zawsze trzeba patrzeć na stawiane przez Niego akcenty, do czego szczególnie zaprasza, co podkreśla – wyjaśniał ks. Gołofit, zwracając uwagę, że Jezusa często dziwią dwie postawy ludzi. Ich wielka wiara, jak u Syrofenicjanki czy setnika, albo jej brak, jak u mieszkańców Nazaretu.

– Te postawy bardzo mocno przykuwają uwagę Jezusa, dlaczego?, ponieważ wiara jest kluczem do tego, aby przyjąć zbawienie za swoje i tym zbawieniem konsekwentnie żyć i w tym zbawieniu się rozwijać – mówił misjonarz, podkreślając, że wiara dla człowieka jest „o dziwo” dosyć trudna, ponieważ człowiek ma to do siebie, że lubi to, co wymierne. - Łatwiej jest powiedzieć, wierzę, ponieważ codziennie modlę się pół godziny. O wiele trudniej jest powiedzieć, jestem w relacji z Panem Bogiem, wierzę, ponieważ każdego dnia rozwijam swoją miłość – tłumaczył, podkreślając, że konkretne pobożne zachowania zewnętrzne nie są jeszcze gwarancją głębokiego życia duchowego. Za działaniem człowieka powinna iść wiara w słowo, które do nas mówi Jezus.

Reklama

W kolejnych dniach tematami głoszonych nauk były zagadnienia miłości Bożej, grzechu, nawrócenia, zbawienia w Jezusie, czy osoby Ducha świętego.

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego ze wszystkich nauk misyjnych prowadzi transmisję na żywo, na kanale You Tube.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzych dla papieża

Niedziela świdnicka 45/2019, str. 8

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Wałbrzych

Krzysztof Zaremba

Spotkanie promocyjne albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”

Spotkanie promocyjne albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”

Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II”, inicjator i jeden z głównych organizatorów dorocznej Mszy św. papieskiej na stadionie w Wałbrzychu, zaprezentowało pamiątkowy album „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”. Publikacja albumu zrealizowana została w roku, w którym Msza św. papieska odbyła się już po raz piętnasty

Wśród zaproszonych na prezentację gości znalazł się bp Ignacy Dec, wielki orędownik modlitewnych spotkań na wałbrzyskim stadionie w każdą rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca. Ksiądz Biskup co roku obejmuje honorowy patronat nad tymi uroczystościami i pełni rolę ich gospodarza. Na prezentację albumu przybyli również wałbrzyscy księża oraz świeccy, którzy na przestrzeni kilkunastu lat angażowali się w sprawę organizacji Mszy papieskich na stadionie, m.in.: ks. Zbigniew Stanek SAC, ks. inf. Józef Strugarek, ks. Krzysztof Ora, ks. Krzysztof Moszumański, ks. Jan Gargasewicz, ks. Wiesław Rusin, ks. Piotr Kopera SAC oraz Beata Mucha, Mariusz Gawlik, Piotr Wojnowski, Dorota Bednarek, członkowie Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”, Kamil Zieliński, obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz jego poprzednik Piotr Kruczkowski, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, Tomasz Pluta.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: rodzina rodzi dobro wspólne

2023-05-30 12:01

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Rodzina ma pozytywny wpływ na wszystkich, ponieważ jest generatorem dobra wspólnego: dobre relacje rodzinne stanowią niezbywalne bogactwo nie tylko dla małżonków i dzieci, ale dla całej wspólnoty kościelnej i obywatelskiej – wskazał papież w orędziu na rozpoczęcie Family Global Compact, wspólnego programu działań mających na celu wprowadzenie duszpasterstwa rodzin w dialog z ośrodkami studiów i badań nad rodziną, obecnymi na katolickich uniwersytetach całego świata.

Ojciec Święty zaznaczył, że celem tej inicjatywy jest zapewnienie, aby praca duszpasterska z rodzinami w Kościołach partykularnych bardziej efektywnie wykorzystywała wyniki badań oraz wysiłki dydaktyczne i formacyjne, jakie mają miejsce na uniwersytetach. Chodzi o docenienie małżeństwa, życia rodzinnego - zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Argentyna: odsłonięto najwyższy pomnik papieża Franciszka na świecie

2023-05-30 20:30

[ TEMATY ]

Argentyna

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

W mieście Aguilares w północnej Argentynie odsłonięto najwyższy pomnik papieża Franciszka na świecie. Mierzy on siedem i pół metra wysokości, waży zaś osiem ton.

Monument ma upamiętnić pierwsze 10 lat pontyfikatu papieża z Argentyny. Przedstawia on Franciszka z ręką uniesioną w geście pozdrowienia, z jakim stanął tuż po swym wyborze na balkonie bazyliki św. Piotra w Watykanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję