Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Pigułka słów Jezusa

W 28. rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Skoczowie, Bielsku i Żywcu, w parafii św. Antoniego w Kalnej upamiętniono tę wizytę, a także modlono się przez wstawiennictwo św. Rity.

[ TEMATY ]

św. Rita nabożeństwo róża

ks. prof. Tadeusz Guz

Jadwiga Dobija

Maturzyści niosą figurę Maryi.

Maturzyści niosą figurę Maryi.

Na wiernych czekało 300 róż, które proboszcz ks. Kazimierz Hanzlik pobłogosławił i potem wierni mogli podzielić się płatkami róż z innymi ludźmi. Odczytano prośby i kapłan poprowadził nabożeństwo, a po nim celebrował Mszę św. zakończoną procesją z różami i odśpiewaniem litanii loretańskiej.

Wcześniej, w 106. rocznicę objawień Maryi w Fatimie, w parafii odbyło się uroczyste nabożeństwo fatimskie, na którym gościł ks. prof. Tadeusz Guz.

Jeżeli Pan Bóg ze swojej woli dopuszcza choroby, cierpienia fizyczne, psychiczne, to bądźmy mężni, pełni ufności, że to wszystko ma sens – zauważył. Następnie odniósł się do modlitwy różańcowej. – Różaniec to najbardziej skondensowana pigułka słów Jezusa. Jeżeli kontemplujemy poszczególne tajemnice Różańca św., to okazuje się, że Matka Najświętsza uczy nas w Różańcu skupiana się na najważniejszych słowach Jezusa. Cały Różaniec jest skupiony najpierw na odwiecznym Synu Bożym w tajemnicy zwiastowania – wyjaśniał kapłan.

Doprecyzował, że Różaniec uczy nas patrzeć na Chrystusa, naśladować Go, iść za Nim w każdym położeniu. W ramach nabożeństwa fatimskiego wierni udali się procesją z figurą Matki Bożej, którą nieśli maturzyści.

2023-05-30 21:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święta od róż pokochana w Chomentowie

Kult św. Rity na dobre zakorzenił się w Chomentowie - po raz drugi wierni z tamtejszej parafii św. Marii Magdaleny uczestniczyli w cyklu nabożeństw 15 czwartków ku czci. św. Rity. A ta niezwodna Święta słucha i czyni cuda…

W niedzielę 22 maja kościół w Chomentowie był pełen jej czcicieli, z których każdy trzymał w ręku czerwoną różę. Niektórzy z nich wrócili do zdrowia za sprawą Świętej, inni – do Kościoła, jeszcze inni doczekali się potomstwa. Dlaczego róże? Na pamiątkę cudu, jakim było zakwitnięcie czerwonej róży w ogrodzie jej dzieciństwa w Roccaporenie – w styczniu, w górach, na mrozie i śniegu.

CZYTAJ DALEJ

Kim jest dla mnie Jezus, że tak troszczy się o mnie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 7-9.

Czwartek, 28 września. Św. Wacława, męczennika, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież przyjął nuncjusza w Polsce

2023-09-28 12:49

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Papież Franciszek przyjął na audiencji prywatnej nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp. Antonio Guido Filipazziego, arcybiskupa tytularnego Sutri – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Antonio Guido Filipazzi urodził się 8 października 1963 r. w Melzo (Mediolan) we Włoszech. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 października 1987 r. Inkardynowany do diecezji Ventimiglia – San Remo. Po uzyskaniu doktoratu z prawa kanonicznego, został skierowany do pracy dyplomatycznej przy Stolicy Apostolskiej w dniu 1 lipca 1992 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję