Polska przegrywa mecz z Mołdawią

Polska przegrywa z Mołdawią 2:3 w 85. minucie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy w Kiszyniowie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Vladislav Baboglo, a wcześniej w tej części dwukrotnie Ion Nicolaescu. W pierwszej połowie do siatki trafili Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

sport

PAP/Piotr Nowak

Mołdawia - Polska 3:2 w 85. minucie.

Bramki: dla Mołdawii - Ion Nicolaescu (48, 79), Vladislav Baboglo (85-głową); dla Polski - Arkadiusz Milik (12), Robert Lewandowski (34).

Sędzia: Filip Glova (Słowacja). (PAP)

Bramka Roberta Lewandowskiego na 2:0 w 34. minucie meczu z Mołdawią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy w Kiszyniowie jest 1500. golem w historii reprezentacji Polski.

Informację dotyczącą tej statystyki potwierdził na Twitterze portal PZPN "Łączy nas piłka".

2023-06-20 22:44

Ocena: +2 0

Legia mistrzem Polski 2017

sport

piłka nożna

pixabay.com

Losy mistrzostwa Legii ważyły się do końca rozgrywek Ekstraklasy. Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Lechią Gdańsk. Ten wynik nie zapewniał zespołowi Jacka Magiery mistrzostwa Polski. Równolegle w Białymstoku Jagiellonia grała z Lechem Poznań. Było 2:2, sędzia doliczył aż 10 minut! Tylko zwycięstwo dawało popularnej Jadze mistrzostwo! To było chyba najdłuższe dziesięć minut w życiu piłkarzy Legii i jej fanów. Kiedy sędzia zakończył zawody w Białymstoku i rezultat się nie zmienił, blisko 30 tysięcy kibiców na stadionie w Warszawie wybuchło z radości. Legia została mistrzem Polski 2017.

Od samego początku Legia przede wszystkim pilnowała wyniku. Rezultat remisowy przy układzie, że w równolegle rozgrywanym spotkaniu Jagiellonii z Lechem gospodarze nie wygrają dawał drużynie z Warszawy mistrzostwo. Lechia z kolei, świadoma chyba tego, że w Białymstoku Lech prowadzi i remis z Legią daje jej miejsca w europejskich pucharach również grała ostrożnie.

Madonno z Puszczy, módl się za nami...

2024-05-01 20:29

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Początki kultu Madonny z Puszczy sięgają przełomu XVII i XVIII w. Wiadomo, że w pierwszej połowie XVII stulecia w świątyni znajdowało się 18 wotów oraz 6 nici korali.