Reklama

Aspekty

Zanim rozpocznie się rok akademicki

W Gorzowie powoli dobiega końca obóz integracyjno-przygotowawczy dla kandydatów na pierwszy rok Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. 18 września przyszłych kleryków odwiedził bp Tadeusz Lityński.

2023-09-18 16:25

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

gorzów

Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu

Katarzyna Krawcewicz

- Seminarium dla tych młodych ludzi to czas formacji duchowej, formacji eklezjalnej, to również czas umocnienia w powołaniu – mówi bp Lityński. - Oczywiście przed nimi też pogłębione studium wiedzy, ale też czas wspólnego mieszkania tutaj i szukania odpowiedzi na pytanie: Czego Pan Bóg ode mnie chce? Jakie wyznacza mi zadania?

W konferencji skierowanej do kleryków bp Tadeusz odniósł się do nauczania papieża Franciszka oraz tego, co dziś Kościół mówi do młodego człowieka. Mówił o tym, co czeka kleryków w najbliższych tygodniach, miesiącach i latach życia seminaryjnego.

Duży artykuł o obozie kleryków ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 1 października 2023). Zapraszamy do galerii zdjęć.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trwa nabór na teologię w Gorzowie

[ TEMATY ]

teologia

Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu

Instytut Studiów Wyższych w Paradyżu

Karolina Krasowska

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz - dyrektor Instytutu Studiów Wyższych w Gościkowie-Paradyżu z siedzibą w Gorzowie

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz - dyrektor Instytutu Studiów Wyższych w Gościkowie-Paradyżu z siedzibą w Gorzowie

- Cały czas trwa nabór to diecezjalnego Instytutu Studiów Wyższych w Gościkowie-Paradyżu dla kandydatów na jednolite studia magisterskie z teologii – informuje ks. dr Dariusz Mazurkiewicz. - Zajęcia będą odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. 30 Stycznia 1 w trybie stacjonarnym. Instytut jest afiliowany do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Oferta skierowana jest zwłaszcza do osób, które chcą pełnić różne funkcje w strukturach Kościoła rzymskokatolickiego, pracować jako nauczyciele religii w szkołach, a także posługiwać jako liderzy stowarzyszeń, fundacji oraz grup i wspólnot kościelnych.

CZYTAJ DALEJ

O. Józef Augustyn SJ: Zażenowanie i wstyd po wydarzeniach w diecezji sosnowieckiej

2023-09-25 13:41

http://jaugustyn.jezuici.pl/

- Ciężkie grzechy choćby jednej osoby, tolerowane i ukrywane przez innych członków wspólnoty kapłańskiej, są dla niej trucizną – mówi w rozmowie z KAI o. Józef Augustyn SJ, znany rekolekcjonista, znawca życia duchowego. Proszony o komentarz po tym co się stało na plebanii w Dąbrowie Górniczej, wyjaśnia, że w wielu wypadkach „gorszące i krzywdzące wiernych zachowania, trwające nieraz dziesięciolecia, były możliwe tylko dlatego, że otoczenie kapłańskie oraz przełożeni księży gorszycieli przymykali na nie oczy”. W związku z tym dodaje, że „nie wolno nam duchownym przyjmować postawy milczenia wobec zgorszeń i skandali w Kościele, udając że nie stało się nic nadzwyczajnego”.

Marcin Przeciszewski, KAI: Jakie uczucia budzą się w Ojcu, kiedy czyta doniesienia o hucznej „imprezie” natury homoseksualnej zorganizowanej przez jednego kapłana z Sosnowca?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Międzynarodowa Koronka na Ulicach Miast

2023-09-28 07:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Dziś w Godzinie Miłosierdzia tysiące osób spotka się na ulicach i skrzyżowaniach wielu miast Polski i świata, by modlić się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję