22 maja w auli Akademii Ignatianum w Krakowie zaprezentowano audiobook „Dzienniczka”. Zapiski św. Siostry Faustyny czyta Anna Dymna. - W życiu nie przeczytałam czegoś podobnego” – mówiła aktorka zwracając uwagę na wielką wiarę i upór św. Siostry Faustyny. - Jak się czyta ten „Dzienniczek”, to widzi się, jak okropnie ważna jest wiara. Widzę to też na co dzień. Człowiek, który stracił wiarę nie widzi sensu, nie ma w ogóle siły, żeby żyć” – dodała.
Aktorka podkreśliła, że praca nad audiobookiem była bardzo trudna, bo tekst „Dzienniczka” jest specyficzny. Próbowała wczuć się w sytuacje i emocje, które przeżywała s. Faustyna, aby dobrze przeczytać widzenia czy wiersze mistyczki. Aktorka zaznaczyła, że ta lektura wpłynęła na nią osobiście. „Mnie najwięcej siły dają takie osoby, jak Faustyna” – mówiła Dymna po dwukrotnej lekturze „Dzienniczka” i żałowała, że nie mogła poznać zakonnicy osobiście.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Nieco łatwiejszą rolę miał Krzysztof Globisz, który użyczył głosu Panu Jezusowi. - To jest opowieść o oswojeniu. Pan Jezus jest oswojony – jest tak przybliżony do człowieka, że staje się jego prawdziwym pomocnikiem. On naszym, a nie my Jego – mówił aktor i dodał, że „Dzienniczek” bardzo długo leżał w jego domu na kuchennym stole, czyli miejscu, gdzie kładzie rzeczy ważne, do których często wraca.
Praca nad audiobookiem trwała dwa lata. Dedykowaną muzykę zgodził się skomponować Wojciech Kilar, ale już nie zdążył. Twórcy audiobooka wykorzystali inne utwory kompozytora – m.in. „Missa pro pace” czy motywy z filmu „Faustyna”.
Audiobook „Dzienniczka” ukazał się nakładem wydawnictwa Misericordia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Na wydawnictwo składają się cztery płyty CD a łączny czas nagrania to 26 godzin.