Reklama

Niedziela Wrocławska

Parafa pw. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu - Kowalach

Maryja jest obrazem, symbolem całego Ludu Bożego

We wrocławskiej parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia przy ul. Brucknera Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. kan. Stanisław Bakes, proboszcz wspólnoty pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze.

2023-11-17 08:46

Marek Zygmunt

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Stanisław Bekas

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Stanisław Bekas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

We wstępie do Liturgii, ks. Jan Adamarczuk przywołał osobę kard. Henryka Gulbinowicza, którego 3. rocznicę śmierci obchodziliśmy 16 listopada. - Kardynał Gulbinowicz poświęcił ten kościół i wielokrotnie przybywał do tej wspólnoty. Dlatego dziś podczas tej Eucharystii prosimy dla długoletniego pasterza naszej archidiecezji, o szczęście wieczne w Królestwie Zbawionych w niebie -apelował ks. Adamarczuk.

Ksiądz Proboszcz powitał serdecznie uczestniczących w tej odpustowej Mszy św. parafian oraz przedstawicieli : Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „ Solidarność”, Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, Stowarzyszenia „ Niezłomni:” i Skautów Europy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Maryja jest obrazem albo symbolem całego Ludu Bożego, ponieważ w tajemnicy Kościoła błogosławiona dziewica Maryja stała się wzorem dziewicy i Matki - mówił podczas homilii ks. Bakes, dodając: - Maryjo w Kościele obecna. Patrzę dziś na Ciebie światłem Twojej wielkości. Świadom wielkości tamtych co przed nami, co z Bogurodzicą na ustach zwierali szyki pod Grunwaldem, co na Jasnej Górze Szwedom się nie dali, co pod Wiedniem z Tobą na sztandarach Europę obronili, co nosili Ciebie na rękawach, co do Ciebie podczas wojen się modlili, którzy z Tobą tu w tej parafii, w naszych rodzinach, sąsiedztwach żyli. Ale patrzę świadom mojej słabości, letniości mojej wiary, świadom mojej miłości, o którą dbam wtedy kiedy mi przyjemność przynosi, świadom mojej pokręconej nadziei, którą pokładam w człowieku- akcentował kaznodzieja.

Reklama

Kończąc homilię kapłan stwierdził: -Wiem, że jesteś Matką Miłosierdzia. Za bł. ks. kard Stefanem Wyszyńskim, który powiedział „Wszystko postawiłem na Maryję” proszę Cię, obym zapatrzony na Matkę jako żywą część Kościoła tworzył mistyczne ciało Chrystusa. Niech stają się do Ciebie podobni, niech stają się do Niego podobni”.

Po Eucharystii odbyło się Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia, a odpustowe uroczystości zakończyło odśpiewanie “Te Deum Laudamus”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: pożegnano dzieci nienarodzone i martwo urodzone

2023-12-05 19:22

[ TEMATY ]

dzieci utracone

Adobe Stock

W krakowskich Podgórkach Tynieckich odbył się kolejny pogrzeb dzieci nienarodzonych. Podczas ceremonii, która odbyła się 5 grudnia br., pożegnano trzysta czternaścioro dzieci. Ich ciała zostały przekazane przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

- Przychodzimy na tę eucharystię, aby pożegnać zmarłe dzieci. Ale przychodzimy tutaj także po nadzieję. Ona jest motorem naszego życia - rozpoczął homilię ks. Janusz Kościelniak, diecezjalny duszpasterz rodzin dzieci utraconych. - Przychodzimy po nadzieję związaną z naszym życiem doczesnym, bo chcemy wierzyć, że mimo tak trudnych doświadczeń wciąż może nas spotkać wiele pięknych chwil na tym świecie. My sami także możemy jeszcze wiele dobrego uczynić - mówił kapłan.

CZYTAJ DALEJ

70 lat Apelu Jasnogórskiego

2023-12-05 09:13

[ TEMATY ]

Apel Jasnogórski

Karol Porwich/Niedziela

8 XII 1953 r. o godz. 21.00 na Jasnej Górze został zainicjowany Apel Jasnogórski jako wspólna modlitwa w intencji Kościoła, Ojczyzny i uwolnienia Prymasa Polski, Stefana kard. Wyszyńskiego, który właśnie wtedy doświadczał prześladowań ze strony władz systemu totalitarnego.

Znaczek pocztowy, który przekazujemy na Państwa ręce, jest swoistym hołdem Poczty Polskiej. 70-letnia tradycja codziennej modlitwy, niesie szczególnie ważne i ponadczasowe przesłanie. „Jestem. Pamiętam. Czuwam” to słowa które powinny być w sercu każdego Polaka - patrioty, katolika - tu jest budowana tożsamość narodowa. Jest to duchowy drogowskaz i motywacja do działania w życiu codziennym – powiedział Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

CZYTAJ DALEJ

Potrafią dawać wiele dobra

2023-12-05 19:51

[ TEMATY ]

szkolne koła caritas

Bp Adrian Put

wolonariat

Karolina Krasowska

Tegoroczna gala odbyła się po raz piaty

Tegoroczna gala odbyła się po raz piaty

W zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego odbyła się dziś jubileuszowa V Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas. Młodym wolontariuszom oraz ich opiekunom statuetki wręczył bp Adrian Put.

Pamiętają o innych, troszczą się o potrzebujących, angażują rówieśników na terenie szkoły. Wolontariat jest ich codziennością. Całoroczną pracę młodych wolontariuszy nagrodzono 5 grudnia podczas uroczystej gali w zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego. W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 8 wolontariuszy, 4 opiekunów oraz 2 Szkolne Koła Caritas. Statuetki wręczył im bp Adrian Put. – Dziękuję wam, droga młodzieży, za to, że jesteście i potraficie dawać tyle dobra. Jeśli Kościół ma twarz, to wierzę, że ma taką piękną twarz jaką wy macie – powiedział biskup pomocniczy naszej diecezji, wyrażając wdzięczność młodym wolontariuszom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję