Drodzy Pracownicy Środków Społecznego Przekazu oraz Osoby zaangażowane w posługiwanie mediów katolickich!
Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, przypadającego na 16 września, obejmujemy modlitwą wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Należy, mając na uwadze misję chrześcijańskich osób związanych z przekazywaniem treści i obrazów, przypomnieć sobie o tym, co z takim zaangażowaniem czyni Ojciec Święty Benedykt XVI, że doświadczenie „widzialności Boga i Jego dotykalności w świecie” (Przemówienie, 7 lutego 2008 r.) jest możliwe wówczas, gdy sami pozwalamy się kształtować Słowu Boga. To Jezus Chrystus uczy nas właściwego rozumienia i odpowiedzialności za słowo, które od nas wychodzi. Wsłuchując się w to, co On nam mówi i w jaki sposób to czyni, mamy stałe odniesienie do fundamentu wszelkiego słowa, jakim jest miłość.
Życzę pracownikom wszelkich mediów, związanych z szeroko rozumianą posługą słowa, aby zawsze to, co przekazują innym, obok swego zawodowego profesjonalizmu, głęboko „zanurzali” w mądrości i miłości Boga. Niech ludzkie czyny i postawy, jakie wynikają ze słów usłyszanych i wypowiadanych, znajdują zawsze swój fundament w Bożym słowie zawartym w Piśmie Świętym.
Oczekiwaniem wszystkich odbiorców posługiwania dziennikarzy, szczególnie tych chrześcijańskich, jest to, by pracownicy mediów, jako słudzy ludzkiej prawdy, starali się być wierni Odwiecznej Prawdzie, samemu Bogu. W spojrzeniu katolickim, niech myśl św. Pawła z jego 1 Listu do Koryntian będzie przesłaniem i życzeniem dla wszystkich osób realizujących swoje zaangażowanie w obszarze środków społecznego przekazu. Nie jesteście powołani po to, aby głosić samych siebie, ani też prywatne czy jakieś grupowe opinie, ale wam trzeba rozgłaszać i ukazywać mądrość Boga, która często wydaje się głupstwem w oczach tego świata (por. 1 Kor, 1, 23-25).
Z darem modlitwy i błogosławieństwem
+ Marian Rojek, Biskup Zamojsko-Lubaczowski
Zamość, 31 sierpnia 2012
Pomóż w rozwoju naszego portalu