Ostatnie życzenie Ojca

Red.

Ostatnim marzeniem o. Jana Góry było wręczenie Pisma Świętego ze specjalną, jubileuszową dedykacją papieża Franciszka każdemu uczestnikowi XX Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 4 czerwca 2016 r. W dniu swojej śmierci Ojciec Jan rozpoczął zbiórkę pieniędzy na ten cel. Zdążył przygotować list, w którym prosi przyjaciół Lednicy o ufundowanie Pisma Świętego dla młodzieży.

„Przygotowaliśmy już Nowy Testament w rozmiarze telefonu komórkowego, aby z łatwością można go było zabrać w każdą podróż. Czy to nie będzie pięknie, gdy z miejsca, gdzie Mieszko I 1050 lat temu wybrał Chrystusa, współcześni ludzie zabiorą Dobrą Nowinę? Pomóżcie nam w ufundowaniu Pisma Świętego dla młodzieży. Całkowita potrzebna kwota to 300 tys. zł (100 tys. egzemplarzy x 3 zł)” – napisał w liście o. Jan Góra.

Aby spełnić ostatnie życzenie Ojca Jana, można pieniądze na Pismo Święte dla ludzi Lednicy przelać na konto Stowarzyszenia Lednica 2000 zamieszczone na stronie: www.lednica2000.pl , z dopiskiem: „Darowizna na cele statutowe”.

„Niedziela” 2/2016

Editor: Tygodnik Katolicki "Niedziela", ul. 3 Maja 12, 42-200 Czestochowa, Polska
Editor-in-chief: Fr Jaroslaw Grabowski • E-mail: redakcja@niedziela.pl