Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Świąteczna pomoc

Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju zorganizował kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez swoich podopiecznych.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 1/2022, str. I

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

kiermasz

Joanna Ferens

Przed biłgorajskim kościołem

Przed biłgorajskim kościołem

Ozdoby wykonane przez uczniów można było kupić przy kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Na co zostaną przeznaczone zebrane środki – wyjaśniała Aldona Kozak, dyrektor placówki. – Stroiki i kartki przygotowane zostały przez naszych uczniów i nauczycieli. Wszystkie wykonane zostały ręcznie, przy olbrzymim wkładzie serca naszych wychowanków. Z pozyskanych środków chcemy wesprzeć uczniów potrzebujących. Dofinansowane zostaną m.in. wycieczki, wyjazdy oraz różnego rodzaju terapie. Nasi podopieczni chętnie się angażują w tę akcję, ale wiele zależy także od indywidualnych możliwości każdego z nich. Są osoby sprawne manualnie, które wykonują bardziej skomplikowane elementy czy dekoracje. Z kolei ci, którzy tych możliwości mają mniej, wykonują to, na co pozwala im ich choroba czy stopień niepełnosprawności. Jesteśmy dumni z każdego ich osiągnięcia, z pokonania kolejnej bariery czy nauczenia się nowej, nawet najmniejszej umiejętności. Cieszymy się, że nasze ozdoby pojawią się w domach mieszkańców Biłgoraja i będą prawdziwym, namacalnym świadectwem ich dobroci – powiedziała Aldona Kozak.

Reklama

– Co roku kupuję coś na tym kiermaszu, bo wiem, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, szczególnie takiemu, który jest chory i potrzebuje naszego wsparcia. Przypominam o tym wydarzeniu sąsiadom. Wszyscy chcemy się dołożyć, wesprzeć dzieci i młodzież niepełnosprawną, gdyż dzięki naszej, nawet najmniejszej pomocy mają oni szansę na regularną rehabilitację i różne formy terapii – mówiła jedna z kupujących.

– Misją naszej szkoły jest przygotowanie uczniów i wychowanków do samodzielności i aktywności, uwzględniając ich indywidualne możliwości i potrzeby. Pragniemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, godności, pewności siebie i sukcesu. W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów terapii m.in. terapia behawioralna, psychologiczna, ruchowa, dogoterapia, komunikacja alternatywna i wspomagająca. Dziękujemy ks. proboszczowi Witoldowi Batyckiemu za możliwość organizacji kiermaszu – dodała dyrektor placówki.

Na kiermaszu można było zaopatrzyć się we własnoręcznie wykonane ozdoby, tj.: małe choinki, stroiki, dekoracje i kartki świąteczne. Warto dodać, iż wykonanie takiego stroika trwa nawet miesiąc.

2021-12-28 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza jakość

Niedziela bielsko-żywiecka 1/2022, str. IV

[ TEMATY ]

kiermasz

MR

Prezentacja atrakcji kiermaszu

Prezentacja atrakcji kiermaszu

W różnych europejskich sklepach z pamiątkami jeśli na jakimś wyrobie pisze „handmade”– „wykonane ręczne”, to wiadomo, że jest to wyjątkowe i będzie słono kosztować. Na hałcnowskim kiermaszu bożonarodzeniowym wszystkie zgromadzone rzeczy miały charakter rękodzieła, na szczęście były cenowo dostępne dla wszystkich.

W Domu Parafialnym 19 grudnia można było znaleźć wszystko, co pomoże piękniej przeżyć święta Bożego Narodzenia. Były elementy dekoracyjne, obrazy, chusty, ceramika, słodkie wypieki oraz całe mnóstwo potencjalnych prezentów: począwszy od stworzonych na szydełku maskotek, kończąc na grach ćwiczących pamięć. Wśród wystawionych na sprzedaż przedmiotów znalazły się rękodzieła wykonane przez siostry serafitki. Gipsowe odlewy Dziecięcia przywędrowały z klasztoru w Białce Tatrzańskiej, świece z Frydrychowic, zaś minichoinki z białoruskich Sopoćkiń.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Szukali swojej drogi

2022-05-16 10:03

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

diecezja kielecka

WSD Kielce

Władysław Burzawa

Uczestnicy rekolekcji

Uczestnicy rekolekcji

Przez trzy dni młodzi ludzie z diecezji kieleckiej przebywali w WSD w Kielcach na rekolekcjach powołaniowych. Jak mówi ks. Kamil Banasik – Moderator Duszpasterstwa Powołań Diecezji Kieleckiej, takie rekolekcje umożliwiają młodzieńcom odkrywanie w sobie powołania.

– To czas, kiedy mogą w oderwaniu od świata zastanowić się nad swoim życiem i może podjąć decyzję, co wybrać, małżeństwo czy kapłaństwo. Większość z nich zgłosiła się do nas sama. Widać, że są wśród nich osoby, które naprawdę poważnie zastanawiają się nad swoim życiem i tutaj u nas w seminarium chciały się zbliżyć do Pana Boga. Jak podkreśla ks. Banasik, ci młodzi ludzie, niezachęcani przez nikogo, sami trwali do późnych godzin modląc się i adorując w kaplicy Najświętszy Sakrament. To pokazuje, że nie znaleźli się tutaj przypadkowo i że chcą rozeznać swoje powołanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję