Z braćmi i siostrami modlił się w czasie Eucharystii biskup Jan Piotrowski, który przeżywał w tym dniu ósmą rocznicę sakry biskupiej, oraz kapłani kieleckich parafii.
W homilii biskup zachęcał zebranych do odważnego głoszenia Ewangelii, mimo niechęci świata do słuchania Słowa Bożego, ponieważ – jak przekonywał – „niesie ona zawsze wiosnę duchowej odnowy”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Przypomniał historię nawrócenia Apostoła Narodów. – Ku zdumieniu wielu to Boża łaska nawrócenia uzdolniła św. Pawła Apostoła do głoszenia Ewangelii. Dzięki niej fanatyczny prześladowca Chrystusa i rodzącej się wspólnoty Kościoła mógł odważnie głosić i dowodzić, że Jezus jest Mesjaszem – mówił. Biskup wspomniał również bardzo tragiczne prześladowania chrześcijan w różnych częściach świata. Powiedział, że Jezus utożsamia się z Kościołem i jego wszystkimi prześladowanymi. Za św. Janem Pawłem II podkreślał, że każdy ochrzczony ma obowiązek i ponosi odpowiedzialność za ewangelizację. Zauważył że dziś „obszar do pierwszego głoszenia Ewangelii jest ogromny”. – Aby współczesny chrześcijanin mógł w świadectwie wiary naśladować postawę Pawła Apostoła, potrzebuje nawrócenia i dialogu z Jezusem, aby poznał prawdę o sobie – powiedział. Przekonywał, że „z Ewangelią, która niesie przesłanie miłości bliźniego możemy zbudować lepszy świat w naszej rodzinie parafii, we wspólnocie”. – To jest nagląca misja uczniów i misjonarzy Chrystusa – zakończył.
Koinonia liczy dziewięć osób, które żyją w rytmie monastycznym, według rad ewangelicznych. Bracia i siostry codziennie spotykają się wspólnie na modlitwie i liturgii. Ich życie duchowe skoncentrowane jest na słowie Bożym. Z Dobrą Nowiną jeżdżą do różnych parafii, a także głoszą Ewangelię więźniom. Regularnie prowadzą rekolekcje ewangelizacyjne w oparciu o Pismo Święte, przez które przygotowują osoby dorosłe, młodzież, animatorów wspólnot do głoszenie i dzielenia się wiarą w Jezusa. Przy Koinonii działa również diecezjalny Ośrodek Katechumenatu, w którym osoby dorosłe przygotowują się do chrztu. Ze wspólnotą 25 stycznia świętowali przyjaciele i parafianie. Wspólnota dziękowała wszystkim za modlitwę, a bp. Janowi przekazała życzenia w dniu jego ósmej rocznicy sakry biskupiej.
S. dr Kinga Walkowiak, od 22 lat we wspólnocie, podkreśla że niesienie Dobrej Nowiny przez wspólnotę, organizowane rekolekcje jest ważne i daje wielu osobom chrześcijańską nadzieję w trudnych dla wszystkich czasach epidemii. Nie wolno popadać w marazm i przygnębienie. Mimo ograniczeń wspólnota prowadzi szereg rekolekcji (obecnie głównie on-line). Dociera do ludzi z różnych stron Polski. Były to m.in. kursy rekolekcje. „Nowe życie z Bogiem”, „Uczniowie z Emmaus”, „Mojżesz”, „Jezus i Samarytanka”.