Reklama

Niedziela Legnicka

Prochowice

Kosmiczna przygoda

W pierwszy weekend marca prochowickie zuchy i harcerze wybrali się w „Kosmiczną podróż”.

Niedziela legnicka 12/2022, str. II

[ TEMATY ]

harcerze

zuchy

Phm. Jolanta Kozubal

Uczestnicy „Kosmicznej podróży”

Uczestnicy „Kosmicznej podróży”

Ich bazą była Szkoła Podstawowa nr 2. Wyprawa zaczęła się od spotkania z międzygalaktycznymi stworami. Dzielni podróżnicy szybko odnaleźli je w pozaziemskich ciemnościach. Drugą przygodą było spotkanie z kosmicznym berkiem, w którego wcielali się kolejno złapani astronauci. Załogi przygotowywały też swoje programy na obrzędowe „świeczowisko”, podczas którego zaśpiewano wiele piosenek, odtańczono kilka wesołych pląsów i wysłuchano pięknej gawędy. Wspólną zuchowo-harcerską wyprawę zakończyła tradycyjna iskierka. Podsumowaniem eskapady było wspólne oglądanie filmu Pan Kleks w kosmosie.

Przed harcerzami natomiast pojawiło się dodatkowe wyzwanie – nocny turniej zastępów. Zadania wymagały od uczestników wykazania się kreatywnością i szeroką wiedzą z historii oraz technik harcerskich. Tymczasową „Stację kosmiczną” wszyscy uczestnicy opuścili w dobrych humorach i z niebieskimi koszulkami, które zdobyli podczas „podróży”. Organizację wsparli członkowie Legnickiego Kręgu Instruktorskiego. A zawsze przyjazna harcerzom Szkoła Podstawowa nr 2 za niedługo ugości w swoich progach ponad stu uczestników Harcerskiego Rajdu „Marzanna”, odbywającego się pod patronatem burmistrz Prochowic Alicji Sielickiej, starosty legnickiego Adama Babuśki i komendantki Chorągwi Dolnośląskiej ZHP hm. Doroty Kołakowskiej.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Nitkiewicz do harcerzy

[ TEMATY ]

harcerze

bp Krzysztof Nitkiewicz

harcerstwo

Bożena Sztajner/Niedziela

Czuwać, to znaczy być przygotowanym na spotkanie z Bogiem – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz 11 sierpnia podczas spotkania z ok. 500 druhnami i druhami biorącymi udział z Zlocie Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego, który odbywa się nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Od 8 do 13 sierpnia na wschodniej stronie Jeziora Tarnobrzeskiego działa wioska harcerska. Obozują w niej druhny i druhowie z różnych części Podkarpacia. Odwiedził ich bp Krzysztof Nitkiewicz, który w niedzielny wieczór przewodniczył polowej Mszy św. W homilii hierarcha nawiązał do czytań mszalnych, mówiących o potrzebie zachowania czujności, aby być gotowym na przyjście Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Być solą ziemi i światłem świata

Niedziela Ogólnopolska 6/2020, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe.Stock.pl

Dzisiejsza Liturgia Słowa zachęca nas do ponownej refleksji nad tym, czym jest chrześcijańskie świadectwo wiary. Święty Paweł pisze, że być uczniem Chrystusa to nie błyszczeć słowem i mądrością, by nie okazało się, że zamiast Chrystusa niesiemy siebie. Kiedy jesteśmy postawieni na świeczniku, potrzebujemy autentycznej pokory, która w św. Pawle przejawiała się w prawdzie o własnej słabości i bojaźni. Rzec by można współczesnym językiem, że Paweł, głosząc Ewangelię, miał po prostu tremę – świadom wielkiej odpowiedzialności, która została na nim złożona. Głosząc Chrystusa, chciał ukryć niejako siebie samego, tak by nasza wiara opierała się wyłącznie na Bogu, a nigdy na człowieku, który przecież może być zawodny.

CZYTAJ DALEJ

KE: Unia Europejska pomoże Turcji po trzęsieniu ziemi; Polska wśród krajów, które wyślą ratowników

2023-02-06 12:21

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Unia Europejska wysyła zespoły poszukiwawczo-ratownicze do Turcji, którą nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Na miejsce przybędą ratownicy z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Polski i Rumunii - podała Komisja Europejska.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera – jedno z najsilniejszych trzęsień w regionie od ponad 100 lat – nawiedziło region Gaziantep w Turcji. Dotknęło również sąsiednią Syrię.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję