Reklama

Głos z Torunia

TORUŃ

Na pielgrzymim szlaku

Po długim czasie zawirowań związanych z przeciwnościami pandemicznymi pielgrzymi diecezji toruńskiej 4 sierpnia wyruszyli na pątniczy szlak.

Niedziela toruńska 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Ewa Melerska

Uczestników minipielgrzymki nie zniechęcają warunki pogodowe

Uczestników minipielgrzymki nie zniechęcają warunki pogodowe

W tym roku nie zabraknie również minipielgrzymki. Ta forma duszpasterska ma za zadanie wspomagać modlitwą pielgrzymujących do stóp Maryi na Jasną Górę.

Tym razem minipielgrzymka odbędzie się w formie modlitwy w kościołach stacyjnych Torunia. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4 sierpnia – kościół katedralny – godz. 6.00,

Reklama

5 sierpnia – kościół Miłosierdzia Bożego – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

6 sierpnia – kościół św. Antoniego – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

7 sierpnia – kościół św. Andrzeja Apostoła – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

8 sierpnia – kościół Matki Bożej Królowej Polski – 17.30 modlitwa

i 18.00 Eucharystia,

9 sierpnia – kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 18.00 modlitwa i 18.30 Eucharystia,

10 sierpnia – kościół Chrystusa Króla w Toruniu – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

11 sierpnia – kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu –

17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

12 sierpnia – kościół św.Maksymiliana Kolbego w Toruniu – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia.

Od redakcji
Zachęcamy do udziału w minipielgrzymce i modlitwy za naszych pielgrzymów. Relację z wyjścia pątników na Jasną Górę przedstawimy w kolejnym numerze.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzynarodowa pielgrzymka na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Jakub Skałka

Zaolziańska pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę.

Zaolziańska pielgrzymka  wyruszyła na Jasną Górę.

Jubileuszowa, 30. edycja Pieszej Pielgrzymki z Zaolzia na Jasną Górę wyruszyła w 3. sobotę lipca.

Planowo jubileuszowa wyprawa miała się odbyć w 3. sobotę lipca 2020 r. – Pandemia postawiła pod znakiem zapytania szanse na organizację jakichkolwiek wydarzeń kulturalnych czy religijnych. Choć kolejny rok budził większe nadzieje, wprowadzenie zaostrzonego reżimu sanitarnego – zwłaszcza w przypadku międzynarodowych przedsięwzięć, a takim jest nasza pielgrzymka – skłoniło nas po raz wtóry do zrezygnowania z jej organizacji. W tym roku uznaliśmy jednak, że dalsza zwłoka nie ma sensu – mówi Niedzieli jeden z organizatorów Jakub Skałka.

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Każde dziecko jest zdolne

2022-12-03 13:38

[ TEMATY ]

nauka

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

ks. Rafał Mocny

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach odbyło się Mobilne Laboratorium, czyli warsztaty i pokazy fizyczno-chemiczne.

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski. Zajęcia udowodniły i miały na celu pokazać, że każde dziecko jest zdolne oraz to, że dzieci potrzebują dziś większego dostępu do nowoczesnego sprzętu. Dzięki realizacji pokazu doprowadziliśmy do wspierania talentów i rozwoju nowych pasji przez naukę i zabawę. W programie odbyły się takie doświadczenia jak: lewitacja planety, tłocznia paliwa do rakiet, magnetyczna ziemia, koktajl chemiczny, efekt szklarniowy – smok, efekt wyziewów, erupcja wulkanów, lądowanie meteoru, walka kolorów, płonące tornado z Australii ponadto była część zatytułowana Laboratorium Elektryka, w którym znalazły się: magia elektrostatyki, bhp przy prądzie, solary, ledy, eko-prąd użyteczność i prądu, samodzielne eksperymenty z obwodami elektrycznymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję