Jak to na oazie lektorskiej – jest nauka czytania, jest szkoła liturgii, są też inne punkty formacyjne, a wszystko po to, żeby uczestnicy jak najlepiej przygotowali się do posługi w parafiach. Nie brakuje też wycieczek, bo to w końcu wakacje. - Byliśmy w Zielonej Górze w kinie i w muzeum, w Międzyrzeczu również zwiedziliśmy muzeum, pojechaliśmy do Rokitna, przejechaliśmy meleksami przez Kalwarię Rokitniańską, zwiedzaliśmy zamek w Łagowie, w Pniewie odwiedziliśmy bunkry, byliśmy też w Świebodzinie – wymienia ks. Warwarko.
W kadrze animatorskiej jest Bartłomiej Śliwiński. – Zajmuję się prowadzeniem formacji liturgicznej, w tym ćwiczeń praktycznych, prowadzę również małą grupę. Na spotkaniach małej grupy rozmawiamy o tym, co prawdziwie wypływa z życia chrześcijańskiego, o radości, o odpowiedzialności. Poznajemy też założenia Ruchu Światło-Życie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Za stronę muzyczną rekolekcji odpowiada Agnieszka Gorzelana. – Wspólnie próbujemy pokonać te bariery, które powstrzymują wielu chłopców przed śpiewaniem, i to się udaje. Śpiewamy podczas modlitwy jutrznią i nieszporami oraz w trakcie Mszy świętej i modlitw wieczornych. W ciągu dnia mamy szkołę muzyczną i tam uczymy się pieśni, które wykorzystujemy w trakcie rekolekcji.
O oazie lektorskiej można też przeczytać w papierowej Niedzieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.