Reklama

Archiwum

Niedziela 9/2013

Spis treści

BENEDYKT XVI ODCHODZI

Schodzi ze sceny świata do ciszy klasztoru
Elżbieta Morawiec

„Człowiek jest drogą Kościoła” - to przesłanie papieża Jana Pawła II. A najważniejsze przesłanie Benedykta XVI streszcza się w słowach: „Bóg jest drogą człowieka”. Te dwa pontyfikaty uzupełniają się.

Schodzi ze sceny świata do ciszy klasztoru
Klasztor „Mater Ecclesiae” - pustelnia Benedykta XVI
Włodzimierz Rędzioch

Jan Paweł II przykładał wielką wagę do modlitwy, dlatego zapragnął, by do Watykanu sprowadzić wspólnotę sióstr klauzurowych, które mogłyby modlitwą wspierać jego misję Biskupa Rzymu i działalność Stolicy Apostolskiej. Na siedzibę zakonnic postanowiono przeznaczyć stary budynek w Ogrodach Watykańskich, który kiedyś używany był przez watykańską żandarmerię.

Klasztor „Mater Ecclesiae” - pustelnia Benedykta XVI
Benedykt XVI - niezłomny obrońca
Krystyna Czuba

Prawda - jako pojęcie i droga człowieka - jest kluczem pontyfikatu Benedykta XVI.

Benedykt XVI - niezłomny obrońca
Odchodzącemu Benedyktowi XVI będzie towarzyszyło bicie dzwonów
(KAI)

Biciem dzwonów we wszystkich świątyniach diecezje Rzymu i Albano pożegnają 28 lutego ustępującego z papieskiego urzędu Benedykta XVI. W ten sam sposób zostanie on powitany w czasie lądowania w Castel Gandolfo - powiedział biskup Albano Marcello Semeraro w rozmowie z Radiem Watykańskim.<

Na baczność przy Konfesji św. Piotra
Ks. Ireneusz Skubiś

Rezygnacja Ojca Świętego Benedykta XVI ze sprawowania urzędu papieskiego budzi bardzo wiele kontrowersji i komentarzy. Za komentarzami kryją się jednak nie tyle dobre intencje, ile złośliwe domysły czy insynuacje

Wstrzymano druk nowego „Annuario Pontificio”
(W. R.)

4-9

Z WATYKANU

Z Watykanu

10

ZE ŚWIATA

Ze świata

11

Z KRAJU

Z kraju

13

ŚWIAT ZWARIOWAŁ - SAMOUNICESTWIENIE

Ostatnia wielka wojna
Groeg Levro

Ostatnia wielka wojna

42-43

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję